אילו ציפיות כדאי שיהיו למי שבוחר בקורס כלכלת המשפחה?

כסף הוא משאב חשוב במיחד עבור כל משפחה. הוא אמנם לא המשאב היחיד, יש עוד מרכיבים רבים שהופכים משפחה למסופקת ומאושרת, אבל מינוס כרוני בבנק, חוסר יכולת לממן מוצרים ושירותים כאלה ואחרים ולחץ כלכלי מערערים את יסודות התא המשפחתי ואף עלולים להוביל לפירוקו. בהתאם כלכלת משפחה הפכה בשנים האחרונות לאחד הנושאים המרכזיים בתחום הכלכלה, וניתן ללמוד אותו בקורס רלוונטי.

למעשה ישנם שני סוגים של קורסים כאלה: קורס כלכלת המשפחה שמיועד לכל מי שרוצה לשפר את המצב הפיננסי של משפחתו, להפיק את המקסימום מהמשאבים הקיימים ולהימנע מנפילה לבורות מסוכנים; וקורס יועצים לכלכלת המשפחה שמתאים לכל מי שרוצה לרכוש מקצוע מבוקש או להוסיף עוד יכולת לארגז כלים קיים וכך לצבור עוד לקוחות.

המכנה המשותף לשני סוגי הקורסים, מעבר לעובדה שהם עוסקים באותם נושאים באופן טבעי, הוא הצורך בציפיות מדויקות לפני שמתחילים ללמוד – ולשם כך כדאי לקרוא את המידע כאן בעמוד.

היקף הידע הנרכש והנושאים שבהם עוסק הקורס

המרכיב הראשון בציפיות ריאליות הוא הידע שיקנה לכם הקורס. על-מנת לדעת מראש מה תדעו בסיום לימודים ממוקדים אלה, חשוב לבקש סילבוס וגם לקרוא אותו כמובן. בשני סוגי הקורסים של כלכלת המשפחה הנושאים המרכזיים הם מושגי יסוד בכלכלה, קריאת דוחות כספיים והפקת תובנות מתאימות לגבי המצב הכלכלי של המשפחה הספציפית, צרכנות מושכלת, שכר, מיסוי, חסכונות פנסיוניים ואחרים, השקעות לטווח קצר וארוך, נכסים והתחייבויות, איך לצאת מחובות, הפן הפסיכולוגי של כלכלת המשפחה, בניית תקציב מאוזן, בקרה תקציבית, הצבת יעדים ועמידה בהם, ועוד.

בקורסים שמכשירים יועצים לכלכלת המשפחה מרכיב נוסף בסילבוס יהיה הקניית שיטות אימון מתקדמות, וזאת על-מנת שכל יועץ ויועצת ירכשו מיומנות בהעברת הידע יקר הערך למשפחות שלהן יעזרו.

יעדים כלכליים מוגדרים וברורים

לקראת קורס לכלכלת המשפחה מהסוג הראשון, כלומר זה שמיועד לאנשים שמבקשים לשפר את המצב הכספי של המשפחה שלהם, מומלץ להגדיר מטרות ברורות וספציפיות עבור המשפחה שלכם. למשל – לרכוש דירה (בין אם דירה ראשונה כדי לחיות בבית משלכם ולא בשכירות ובין אם דירה להשקעה), לסגור מינוס, לחסוך סכום כסף מסוים עד לנקודת זמן מסוימת וכו’.

ייתכן שהמטרות לא יהיו מדויקות, ואולי אפילו לא מוגדרות נכון – במהלך הקורס תלמדו גם איך בוחרים מטרות נכונות ועל הבסיס שלהן בונים תוכנית כלכלית למשפחה – אבל עצם הצבת היעדים הראשונית מסמנת את הדרך להצלחה ומספקת מוטיבציה להשקיע בלימודים ולהפיק מקסימום תועלת מהקורס.

תעסוקה מתגמלת

מחקר עדכני ממקם את הייעוץ הפיננסי למשפחות ברשימת 10 המקצועות המומלצים ביותר מתוך ראייה לעתיד. זהו נתון לא מפתיע: בעידן שבו מקצועות רבים נעלמים מן העולם מפני שאין בהם צורך יותר, מקצועות הייעוץ למיניהם דווקא זוכים לביקוש הולך וגדל – משום שידע רלוונטי וממוקד הוא משאב קריטי להצלחה במאה ה-21. 

בפרט כך הדבר כשהידע הוא בתחום שמשפיע על חיי היומיום באופן דרמטי כמו כלכלת המשפחה. בהתאם מרכיב מתבקש בציפיות לקראת קורס שמכשיר יועצים לכלכלת משפחה הוא היכולת להגיע בעקבותיו לתעסוקה מתגמלת. נשות ואנשי מקצוע שיודעים לבצע אימון לכלכלת המשפחה, כלומר להגיע למשפחה שנמצאת במצוקה – בין עם עקב חובות מכבידים ובין אם כתוצאה מחוסר יכולת לממש את החלומות – ולעזור לה לשנות הרגלים פיננסיים שגויים יזכו לתמורה גבוהה במיוחד: גם הכנסה נאה מאוד, גם עניין רב בעבודה שכן עבודה עם בני אדם תמיד מייצרת עניין, גם גיוון משום שלכל משפחה מאפיינים אחרים ואתגרים אחרים ובהתאם תהליך אימון ייחודי, וגם סיפוק רב הודות לידיעה שהמשפחה זכתה לשיפור של ממש באיכות החיים.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min