מיסים שצריך להכיר בשוק ההון

שוק ההון הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר שיש לשמירה על הכסף שלכם. כדי להסביר את המשפט הזה טוב יותר נערוך שיעור קצר בכלכלה. הכסף שלנו, המאה שקלים שהוצאנו מהכספומט הם לא אותם מאה שקלים שיהיו בעוד שנה. אם היום הם יכולים לקנות קבוצה מסוימת של פריטים, אז אותם מאה שקלים יקנו בשנה הבאה פחות פריטים. הערך של המטבע נשחק בגלל כל מיני סיבות שלא ניכנס אליהן כעת. על מנת לשמור על הערך של הכסף וכדי להרוויח עוד, הדבר הנכון לעשות הוא להשקיע בשוק ההון. אלא שמדינת ישראל קבעה על פי חוק כי הרווחים משוק ההון הם לא רווחים שילכו למשקיע עצמו בלי כל התערבות, המדינה גם היא לוקחת משהו. 

גובה המס ומקרים יוצאי דופן 

גובה המס הוא בעיקרון עשרים וחמישה אחוזים על מס רווחי הון. למשל, המקרה הקלאסי, אם השקעתם בבורסה אלף שקלים, השעתם אותם כך שהכפלתם את הסכום, התוצאה תהיה שיש לכם רווח נקי של אלף שקלים. כאשר אתם משלמים את המס הנדרש אתם למעשה מרוויחים בסופו של דבר שבע מאות וחמישים שקלים. שכן מאתיים וחמישים שקלים, כלומר עשרים וחמישה אחוז, הלכו למדינה. 

מתי לא תידרשו לשלם מס רווחי שוק ההון? כאשר לא הרווחתם ונשארתם באותו מקום, גם אם הנתונים מראים כי הרווחתם משהו, אבל זה רק משום שכאמור, בבורסה המטבע שומר על ערכו. יוצאי דופן נוספים הם כאשר מדובר על עסק או אדם פרטי לו יש גם הוצאות. לעיתים יש לשלם עמלות כאלו ואחרות, לאנשים המתווכים באמצע וכן הלאה, כל אלו יכולות להיחשב בתור הוצאה מוכרת וכך גובה המס שתידרשו לשלם יהיה נמוך יותר. 

ישנם מקרים בהם המדינה קבעה, מסיבותיה שלה כי על אף ההשקעה בשוק ההון לא יגבו מיסים מהרווח. זה במקרה של השקעה בשוק ההון של פנסיה, מה שקורה אצל כולנו בסופו של דבר. הדבר נכון בסכומים מסוימים גם על קופת גמל לעצמאיים. 

מטבעות וירטואלים 

הדבר הכי חשוב על מטבעות וירטואלים הוא שמדובר על תחום בו החקיקה עדיין לא הושלמה. שכן מדובר על מה שהוא גם מטבע, כלומר, מה שאפשר לשלם בעזרתו על כל מיני מוצרים וכיוצא באלו, מהצד השני, מדובר על מה שהוא גם נכס בשוק ההון. כך שצריך כל הזמן לשמור את היד על הדופק ולראות האם נערכים שינויים כאלו ואחרים בחקיקה. כמובן שהכי טוב זה להתייעץ בנושא הזה עם מי שמבין בתחום. 

למה חשוב להיעזר באנשי מקצוע שילוו אתכם לאורך הדרך 

בכל הנודע להשקעות בשוק, בבורסה, חשוב לקחת בחשבון כי המהפכה הדיגיטלית ולא רק, הביאו לשינויים מרחיקי לכת בחקיקה. כך שבמידה רבה אנחנו יכולים לראות איך מה שהיה נכון לשעתו לא נכון עוד וההיפך. לכן חשוב מאוד לשים לב במידה ואתם מעוניינים להשקיע בשוק ההון ולראות שלא רק שאתם לא עוברים על החוק אלא, גם, שאתם לא משלמים מה שאתם לא באמת צריכים לשלם. 

זכרו, אין פרסים על תשלום מס גבוה יותר, זה כסף שלכם שהולך למנגנון אחר. אתם זכאים לקחת ייעוץ משפטי ומקצועי שיעזור לכם להתגבר על המכשולים ולהרוויח בשוק ההון כמו שמגיע לכם. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min