חופש כלכלי באמצעות השקעות בשוק ההון

הרבה בזכות האינטרנט והחשיפה הרחבה שהיא מאפשרת, בשנים האחרונות הנושא של חופש כלכלי הלך וצבר תאוצה משמעותית, עם עוד ועוד אנשים הפועלים באופן מעשי כדי לשפר את מצבם הכלכלי העתידי כך שיוכלו לפרוש מוקדם ולצאת מ”מרוץ העכברים” השגרתי והשוחק. יש דרכים שונות להגיע לחופש כלכלי, אך השקעות הן ללא ספק הכרח כדי להגדיל בצורה מספקת את ההון שלכם – היום נדון בהשקעות בשוק ההון כאמצעי לחופש כלכלי. 

מהו חופש כלכלי?

ראשית, נסביר בקצרה מה זה בעצם חופש כלכלי, היבט קריטי להמשך התוכן שלנו כאן. רובנו לא נולדנו למשפחות עשירות מאוד ולכן אנו צריכים לעבוד, לייצר הכנסות, לחסוך ולהשקיע  כדי – במסגרת המודל החברתי-כלכלי המקובל והנפוץ ביותר – שנוכל להגיע לגיל פרישה “מסודרים” מספיק כלכלית כדי לצאת לפנסיה ולשמר רמת חיים גבוהה או מספקת. 

חופש כלכלי לוקח את המודל הזה כמה צעדים הלאה ובמקרים רבים אף מקדים את פוטנציאל היציאה לפנסיה. בגדול, מצב של חופש כלכלי הוא כאשר לאדם יש מספיק כסף והכנסות פאסיביות שוטפות כדי לממן את עלויות המחייה שלו ולקבל את רמת החיים הרצויה לו (או לה כמובן), ללא תלות בעבודה ישירה, לא תלות בקרן פנסיה או קופת גמל אחת וללא הסיכון של “שריפת” כל החסכונות במקום לעבוד או לחסוך. 

יש שיטות שונות לחשב כמה כסף אדם או משפחה צריכים כדי להגיע למצב של חופש כלכלי וכמובן דרכים שונות להגיע למצב כלכלי שכזה, אך המודל הכללי די זהה ומצריך הקטנת הוצאות, הגדלת הכנסות, השקעות חכמות והתנהלות כלכלית מושכלת וחכמה. הגעה לאולימפוס של חופש כלכלי משמעותה שההשקעות שלכם הגדילו את ההון שלכם והכסף כל הזמן ממשיך “לעבוד”, כך שאתם יכולים למשוך בכל חודש חלקים קטנים יחסית שלו ולחיות איך ואיפה שאתם רוצים, כולל לצאת לפנסיה מוקדמת למי שהחל בתהליך מוקדם מספיק והשקיע יחסית הרבה.

להיות בחופש כלכלי לאו דווקא משמעותו להיות עשיר, אלא שהכסף עובד ויש לכם מספיק כדי לחיות איך שאתם רוצים, גם ללא תלות ישירה בעבודה ועם הכנסה פסיבית חכמה ואפקטיבית.

השקעות כהכרח משמעותי לחופש כלכלי

אפילו אם המשכורת שלכם גבוהה ואתם מצמצמים צריכה וחוסכים סכומים מרשימים, חיסכון לבדו אינו מאפשר הגעה למצב אמיתי ומוקדם של חופש כלכלי. מרכיב ההשקעות הוא קריטי ומשמעותי ביותר במסלול לעבר יציאה מהמרוץ הרגיל של יציאה לפנסיה בגיל מבוגר ומגבלות כלכליות שלא מאפשרות לכם את מה שאתם רוצים. אלו אפיקי ההשקעה העיקריים המשמשים אנשים ומשפחות במסלול לעבר חופש כלכלי:

  • השקעות נדל”ן בישראל – רכישת דירות ונכסים, גם כדי להשכיר ולקבל הכנסה חודשית יציבה וגם כדי להשביח ולמכור ברווח הון.
  • השקעות נדל”ן בחו”ל – דרך מסלולים ואפיקים שונים, השקעות בנכסים פיזיים בחו”ל – ישירות או באמצעות מכשירי השקעה ייעודיים. 
  • השקעות בשוק ההון – הדרך הנפוצה, הזמינה והרב גונית ביותר להשקעות המיועדות ליצירת מצב של חופש כלכלי עתידי. השקעת כספים חכמה ומוכוונת מטרה בשוקי ההון בישראל ובעולם. בכל מקרה וגם אם אתם יותר נמשכים לנדל”ן, אתם חייבים לכלול גם השקעות בשוק ההון בתיק ההשקעות שלכם!

כיצד השקעה בשוק ההון תורמת ליציאה לחופש הכלכלי הנכסף?

שוק ההון הוא הקרקע הכי פורייה, נגישה ורלוונטית עבור אנשים החוסכים ומשקיעים כדי לצאת בסופו של דבר לחופש הכלכלי. אפשר להתחיל ללמוד להשקיע בעולם המסחר מיד וגם עם סכומים נמוכים יחסית וכל הזמן להגדיל את ההשקעה. כמו כן אפיקי ההשקעה הם כמעט אינסופיים, בארץ ובחו”ל, עלויות ההשקעה נמוכות יחסית והיכולת לפזר סיכונים ולגוון השקעות היא אדירה – למשל רוב הכסף בהשקעות פאסיביות עוקבות מדדים וחלק מצומצם יותר בהשקעות מסוכנות יותר ועם פוטנציאל רווח גבוה יותר כמו מניות ספציפיות, אופציות וכדומה. ויש עוד המון יתרונות להשקעות בשוק ההון כדי לקדם מציאות אמיתית וריאלית של חופש כלכלי עבורכם. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min