טיפים למשפחות שנוהגות להיכנס לחובות אחרי יציאה מתוכן שוב ושוב

בתרבות השופינג והצריכה של ימינו, אין יותר קל מאשר להיכנס לחובות. כדי לצאת מחובות, לעומת זאת, צריך לעבור דרך מסוימת, לפצח את האתגר ובעיקר להתמיד. אם גם אצלכם, כמו אצל רבים אחרים, הצלחתם לצאת מהחובות רק כדי ליפול עוד פעם לאותו בור בדיוק, אפשר לשנות. אלה הטיפים שיעזרו לכם לצאת לדרך אחרת וגם להתמיד בה. 

למפות את הרגלי הבזבוז 

אם כבר הצלחתם בעבר לשלים תהליך לא פשוט אך מתגמל, של יציאה מחובות, זה אומר שיש לכם את הכוח. אתם מסוגלים להיפרד מהחובות לשלום, אך תצטרכו לעבוד בצורה יותר מסודרת ויותר עקבית. דרך טובה להתחיל בכך תהיה למפות את הרגלי הבזבוז שקשה להיגמל מהם. לכל אחד יש הרגלי בזבוז ואת חלקם אתם בוודאי מכירים היטב. אצל חלק מההורים, קיים קושי לומר לילדים “לא” וכל פעם מפנקים אותו במתנות יקרות מדי. אצל משפחות מסוימות, ישנו הרגל להזמין אוכל מבחוץ כל שני וחמישי. יש המכורים לשופינג, לרכישת גדג’טים יקרים וכן הלאה. דבר ראשון, מפו את הרגלי הבזבוז שלכם, כדי להבין את נקודות החולשה. 

אסטרטגיות התמודדות מנצחות 

אחרי שאתם יכולים להתבונן לנקודות הקושי שלכם עין בעין, מגיע החלק המאתגר. צריך לפתח אסטרטגיות התמודדות מנצחות, שתוכלו להתמיד בהן לאורך זמן. אם זה נראה כמו משימה בלתי אפשרית, תוכלו להיעזר לשם כך באיש מקצועי. יועץ כלכלי פרטי יוכל לבנות למענכם ואתכם, אסטרטגיית יציאה מחובות ומעבדות פיננסית לחירות כלכלית. תוכלו לנסות כבר מהיום, כמה אסטרטגיות כאלה:

  1. להיפטר מכרטיס האשראי – אם קשה לכם לשלוט בתאוות הקניות בכרטיס האשראי, היפטרו ממנו. לכל הפחות, השאירו רק כרטיס אחד והקטינו את מסגרת האשראי. כשאין כרטיס אשראי זמין בארנק, קל יותר לשלוט בבזבוזים. 
  2. הגדירו מדי פעם יום בזבוז – כמו הרבה דברים בחיים, למשל בתזונה או בבילויים, מינון הוא ההבדל בין טוב לרע. אם אתם לא יכולים להיפרד לגמרי מהבזבוזים, הקצו לעצמכם מפעם לפעם יום שבו מותר לחגוג. כמובן, זה לא אומר שצריך לחגוג בלי גבולות. שימו בארנק כך וכך שטרות, וצאו לשופינג. 
  3. התארגנו על אפשרויות מוזלות וחסכוניות – נצלו בצורה טובה אפשרויות מוזלות וחסכוניות, ככל האפשר. לדוגמא, השתמשו בקופונים ובמבצעים לימי כיף עם הילדים. בלו כמשפחה, בטיולים בטבע, בפיקניקים, רכיבה משותפת באופניים וכדומה. אפשר ליהנות מזמן איכות, בצורה לא בזבזנית ואפילו חסכונית. אם אתם טסים המון לחו”ל, החליפו חלק מהחופשות בנופשונים זולים יותר ובלו יותר בארץ. 

כך תתמידו – מצאו חלומות להגשים 

טריק חשוב מאוד שלפעמים מזכירים אותו במהלך לימודי כלכלת המשפחה: הגדירו מטרה לחסכנות שלכם. מאוד עוזר לחסוך כסף, כאשר יש לכך מטרה ברורה מלבד יציאה מחובות. לדוגמא, חסכו בשביל שתוכלו להחליף רכב לדגם חדש, בלי הלוואה. או, חסכנות בשביל שתוכלו להשקיע יותר בהשקעות מניבות, לטובת הילדים שלכם. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min