5 טיפים שיעזרו לכם לעשות סדר בתקציב המשפחתי

טיפים להתנהלות כלכלית נכונה

מרגישים שלא קל לכם לשמור על תקציב משפחתי מסודר? אתם לא לבד בעניין הזה. אבל אם נמאס לכם לראות את הכסף נוזל מבין האצבעות ולראות רק חובות, אפשר להגיע לזה. אם אתם רוצים לשפר את מצבכם הכלכלי, קבלו כמה טיפים מועילים במיוחד. לאחר שתתחילו ליישם, תוכלו לעשות קפיצת מדרגה עוד יותר גדולה, בעזרת אימון כלכלת המשפחה שניתן על ידי גיל אורלי, יועץ בכיר לכלכלת המשפחה. 

  1. תגידו שלום ליותר מדי כרטיסי אשראי 

אם יש לכם יותר מדי כרטיסי אשראי בארנק, הגיע הזמן להיפרד לשלום לפחות מחלקם. ניהול תקציב משפחתי אומר שאתם צריכים להיות יותר בשליטה עם ההוצאות שלכם. ככל שאנשים מחזיקים יותר כרטיסי אשראי, כך הם מוציאים יותר כסף, גם כשאין. מלבד העובדה שצריך לחתור לרישום ההוצאות והתנהלות כלכלית מאורגנת יותר, כדאי לנקוט צעדים מקלים. כשיש פחות כרטיסי אשראי ואם קונים יותר במזומן, מחזירים את השליטה ואת הכוח לידיים שלכם. 

  1. זהירות מקניות לא מתוכננות 

סוחרים ממולחים ורשתות השיווק מרוויחים הון על ידי כך שהם גורמים לציבור להוציא הרבה כסף באופן לא מתוכנן. מכירים את העמדות בסופר, שם מחכים לכם כל מיני חטיפים שמושכים את העין של הילדים ושל המבוגרים? התפתיתם פעם לקנות משהו במבצע מפתה, למרות שלא באמת הצטרכתם את המוצר ולאחר מכן הצטערתם? כלל חשוב עבור מי ששואל את עצמו איך לצאת מחובות הוא לא לקנות קניות לא מתוכננות. בצורה כזאת תוכלו להתחיל לסגור את החובות ולחוות רווחה כלכלית המתלווה לכך. 

  1. הגדירו בתקציב סכום לחיסכון 

הציבור כל כך צמא לעזרה בשיפור המצב הכלכלי, שאחד הקורסים הכי פופולריים הינו קורס יועצים לכלכלת המשפחה. וטיפ חשוב שלומדים בקורסים הללו זה שחשוב להתייחס לחיסכון ולעתיד שלכם בתור הוצאה חיונית, כמו כל הוצאה חיונית אחרת. בתקציב שלכם יש הוצאות עבור מזון, ביגוד, דיור, חשמל, מים וכו'. הגדירו סעיף של חיסכון. זה יכול להיות חיסכון לרכב, חיסכון עבור טיול לחו"ל, חיסכון לצורך רכישת נכס. מה שחשוב זה שתחסכו כי זהו העתיד הכלכלי שלכם. 

  1. התחילו לסגור את המינוס 

חשבון הבנק שלכם כל הזמן במינוס? כדי להכניס עוד סדר בתקציב המשפחתי, התחילו לכסות את המינוס ולשים לו סוף. אתם משלמים עבור המינוס הרבה מאוד כסף, שנבלע והולך לאיבוד. עם קצת מאמץ, ברגע שתצליחו להיפטר מהצרה הזאת, הרווח יהיה כולו שלכם. את החיסכון הגדול שבכסף תוכלו להשקיע – בעצמכם! במקום לשלם לבנק מאות שקלים ויותר, זה יוכל להיות תקציב הבילויים שלכם, תקציב החיסכון לחופשה השנתית או חיסכון עבור חתונה שלכם או של הילדים, בבוא היום. 

  1. מותר גם לבזבז, אבל במידה 

הרבה אנשים חוששים מתהליך של התייעלות בכלכלת המשפחה, כי הם חושבים שמדובר על אורח חיים נזירי. אז האם כדי לחסוך צריך באמת לחיות כמו נזירים ולא לבזבז? הבשורות הטובות הן שאנו לא מציעים לכם להפסיק לחיות. אבל מה שכן צריך לעשות זה להכניס למסגרת התקציב החודשי שלכם סכום מסוים. את הסכום הזה מותר לכם לבזבז, גם על דברים שלא כל כך צריכים. אך מה שצריך להקפיד עליו זה להיות ערים לכך ולא לבזבז יתר על המידה. ככל שיעבור הזמן, תראו שאתם מתחילים יותר להעריך את המותרות אך אפילו להוציא פחות כסף על כך. את החיסכון בכסף אתם מפנים לאפיקים חיוביים ובונים (למשל חינוך והשכלה, רכישת נכס מניב וכדומה). 

GIL_ORLY-18-22-min

קבלו במתנה גישה ל "ספריית העושר"

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

קבלו במתנה גישה ל "ספריית העושר" של סוד הכסף

icon-05-min
דילוג לתוכן