איך להימנע מלחזור לחובות לאחר שיוצאים מהן?

חובות, כמו חובות, בעלות הנטייה להצטבר במהרה, הרבה יותר ממה שמרבית בני האדם מבינים. במידה ויש לכם המון חובות כנגד הלוואות או התחייבות שלכם, אתם עשויים להרגיש שכביכול אף פעם לא תצליחו להתקדם הלאה. הבשורות הטובות הן שניתן לצאת מהחובות באופן מהיר למדי במידה ומתנהלים באופן נכון, כאשר תוך כדי התהליך אפשר גם אפילו לחסוך כסף. מוטב שתקראו את המאמר הזה מראשיתו ועד לסופו, וכך תוכלו להשכיל להבין – איך להימנע מלחזור לחובות לאחר שיוצאים מהן?

מדוע כדאי לכם להירשם לקורס של ניהול כלכלת המשפחה?

קורס ניהול כלכלת המשפחה מעצים את הסטודנטים בטיפול של תחומים פיננסיים או צרכניים, אשר משפיעים על הרווחה הכלכלית של בני המשפחה. באמצעות קורס זה, שיש בו סוג של התמחות וניסיון מעשי, הסטודנטים יפתחו הבנה היקפית אף במימון אישי, ואף בכלכלת הצריכה. בעוד האחרונה תתמקד בצד הצרכני של שווקים כלכליים, כאשר הלומדים יפתחו בקיאות בהתנהגות צרכנים, הגנות צרכניות ותמיכה צרכנית שניתנות באמצעות רגולציה והן חקיקה. ואילו ייעוץ פיננסי למשפחות יתרכז במימון אישי, כשהסטודנטים יפתחו מידע בעבודה על ייעוץ פיננסי, אוריינות פיננסיות, כמו גם ניהול כספים.

מה הסיבות שתומכות בייעוץ פיננסי למשפחה?

באופן טבעי, עם תחילת שנה, בני האדם מציבים בפני עצמם יעדים אישיים, תוך כדי כך שהם מפנים לעצמם שאלות נוקבות האם כדאי להתחיל קריירה חדשה, האם אנו חייבים באמת מנוי לחדר כושר? כאשר השאלה הכי חשובה שצריכה להישאל – האם אנו בכלל צריכים ייעוץ פיננסי? יש כאלו שחושבים שבייעוץ פיננסי עליהם לוותר על כל הנאות החיים, בשביל לצאת מחובות, וזה ממש לא ריאלי. בקורס תלמדו לשאוב טיפים שימושיים ממנעד רב של עצות מיועצים פיננסיים, כאשר כל גישת לימודים שונה מהאחד למשנהו.

איך להתמיד במניעה מלחזור לחובות לאחר שיוצאים מהן?

היפטרות מחובות היא לא קסם והיא בוודאי שלא תקרה בן לילה, מה שגורם לרבים להתייאש ולאבד תוך כדי המסע הזה את המוטיבציה שלהם. על מנת להישאר ממוקדים במטרה, כדאי שתעקבו אחרי ההתקדמות שלכם במרווחי זמן קבועים, כמו למשל – רשימת צ’ק אין על בסיס שבועי או על בסיס חודשי. הקפדה על תרשים חזותי או על גיליון אלקטרוני שמתעתדים את ההתקדמות שלכם, כמו גם זה יזכיר לכם את שלל ההישגים שלכם עד עכשיו, ואת כל המטרות שבוודאי תהיו מעוניינים להשיג בעתיד. במידה ולא תארגנו את התקציב שלכם נכונה, שמא אין תדעו באם הנכם מוציאים יותר כסף ממה שהנכם בפועל מכניסים. עד כמה שזאת עבודה בנלית, הכנת התקציב עשויה להוות כלי מאוד שימושי לשם ניהול הכספים ולתכנון מוצלח להמשך הדרך. בתור התחלה, תציינו כמה כסף אתם מכניסים מדי חודש בחודשו, לרבות הכנסות ממקום עבודה ומכל מקור אחר. בשלב הבא, תשימו לב לכל ההוצאות הקבועות שלכם, לרבות החיוב בכרטיסי אשראי, שכר הדירה או תשלומי המשכנתא, חשבונות שוטפים, כגון, מים, חשמל או ארנונה, וכיוצא בזה. כך תעקבו באופן מסודר אחרי ההוצאות שלכם, ותיווכחו בהוצאות שאינן חיוניות, כמו למשל – בידור או ארוחות במסעדות.

האם איחוד חובות יעזור לכם להימנע מלחזור לחובות לאחר שכבר הצלחתם לצאת מהן?

במידה ואתם סוחבים חובות בריביות גבוהות, כי אז ביצוע של איחוד חובות עשוי לסייע בתהליך זירוז החזר החובות שלכם. בפעולה של איחוד חובות הנכם בעצם נוטלים הלוואה אישית מהבנק או מלווה אחר, ועושים בה שימוש על מנת לשלם את כל שאר החובות שלכם, כאשר בפועל תישארו עם רק הלוואה אחת, לשם ניהול וכן תשלום חודשי אחד קדימה.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min