איך לתכנן את התקציב המשפחתי לקראת רכישת דירה?

הגעתם לשלב בו אתם רוכשים דירה? מזל טוב! התקדמתם צעד מאוד משמעותי בחיים שלכם. אך כמו כל צעד משמעותי, גם זה כולל בתוכו החלטות חשובות שעליכם לקבל. בתור הצעד הראשון, אנחנו ממליצים לכם לבצע תכנון של תקציב משפחתי אשר יסייע לכם בכל קבלת ההחלטה של לקיחת הלוואה. היום אנחנו נדבר על איך לתכנן את התקציב המשפחתי לקראת רכישת דירה? הישארו עימנו ואולי תגלו דברם שעוד לא ידעתם.

איך תחפשו דירות שמוצעות למכירה שיתאימו לכם?

אנו מכירים אתר שיעזור לכם לחפש בדיוק לתקציב שהקצבתם לכם, ובדיוק לצרכים שלכם. אתר אשר מרכז את כל דירות למכירה שרק קיימות שם בשוק. אם עדיין הסתבכתם מכל המבחר שיש לשוק להציע לכם, תמיד תוכלו לפנות לאחד מאנשים המקצוע שעובדים שם על מנת שיעזרו לכם.

איך תבצעו תכנון תקציב משפחתי?

כאשר אתם מבצעים תכנון של התקציב המשפחתי אתם צריכים להבין לקראת מה אתם מתכננים. קודם כל, עליכם להבין מהו השווי של הדירה ומה יהיו ההוצאות הכרוכות ברכישה שלה. מומלץ שתבררו גם על כל העלויות של מיסי המקרקעין. בשלב הבא, תבדקו מהם כל המקורות הכספיים אשר יעמדו לרשותכם בעת מימון העסקה, לא כולל את המשכנתא. לאחר מכן, תעריכו מה יהיו ההכנסות העתידיות שלכם. הערכה שכזו יכולה להקל עליכם בבחירה של מסלול ההלוואה שהכי יתאים לכם.

למה חשוב לנהל תקציב משפחתי לפני רכישת דירה?

נכון שהרבה מאוד אנשים אומרים שכסף זה לא הכל בחיים, אך אף אחד לא יתווכח איתם כשהם יגידו גם שניהול נכון של הכסף יכול לשפר מאוד את האיכות חיים שלכם ושל בני משפחתיכם. התנהלות כספית שנעשית בצורה חכמה, מאוד יכולה לסייע לכם להגיע ולהשיג את המטרות ואת השאיפות שלכם, כמו קניית דירה, שיפוץ המטבח או אפילו יציאה לחופשה מפנקת. אין ספק שכל אחד מכם יודע שבשביל לנהל את התקציב נכון, אתם צריכים להקדיש מחשבה לפני שאתם פשוט מוציאים את הכסף. אך, עדיין כמו הרבה מאוד אנשים, אתם מעדיפים לדחות את המחשבות הללו. זה נעשה מכמה סיבות. נורא קל להימנע מניהול התקציב כי זה נושא מאוד כבד, מורכב ורציני ולפעמים הטיפול בו עשוי להיות מסובך. יש הרבה בתים שאפילו רק לנהל שיחה פתוחה על הנושא של הכסף יכול לעורר הרבה מחלוקות, אי נעימויות וכל מיני קשיים למיניהם. ולכן הרבה אנשים פשוט נמנעים מלהתעסק בכל נושא הכסף. אך, הדחקה לא באמת תעזור לכם לפתור את הבעיה והיא יכולה אפילו להחמיר אותה. משפחה שלא תבדוק לאן הכסף שלה נעלם, שתתעלם מההוצאות שלה ותתכחש לעובדה שהיא צריכה לנהל תקציב משפחתי, סביר להניח שתמצא את עצמה במינוס בבנק, חובות והרבה מאוד סטרס ולחץ.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min