איך לתכנן שיפוץ דירה מבלי להיכנס לבעיה כלכלית?

שיפוץ דירה הוא מהלך שבעלי דירות רבים מבצעים לצורך תחזוקת הדירה או כאשר מעוניינים לעצב אותה בצורה שונה ואחרת. שיפוץ של דירה, בין אם הוא גדול ובין אם מדובר בשיפוץ קטן, הוא מהלך כלכלי המצריך הוצאה של אלפי שקלים ולפעמים גם עשרות ומאות שקלים, תלוי בסוג השיפוץ, גודלו והמורכבות שלו. במאמר הבא נסביר איך עושים תכנון כלכלי נכון לשיפוץ של דירה.

לתכנן תקציב שנתי מבוקר למהלכי שיפוץ

תכנון כלכלי נכון של משפחה כיום, מצריך חישוב שנתי נכון של כל ההוצאות המשפחתיות הקבועות והמשתנות. כחלק מההוצאות, יש לקחת בחשבון שתרצו לבצע שיפוץ. הגדירו מראש אילו חלקים בדירה אתם הולכים לשפץ ועשו הערכה גסה המחשבת תקציב שאתם יכולים לעמוד בו, לנוכח שאר ההוצאות השנתיות שלכם והמטרות הכלכליות לאורך השנה.

כשמגדירים מראש סכום כסף שנתי לשיפוץ ולהוצאות נוספות אחרות, הרבה יותר קל לעמוד בעלויות השיפוץ וההתחייבויות הכלכליות שלכם בו זמנית.

כתב כמויות מדויק עד כמה שאפשר

אחד הדברים שעוזרים מאוד לבצע תכנון כלכלי עבור שיפוץ הוא יצירת כתב כמויות מראש ומדויק ככל האפשר. איך עושים כתב כמויות? בגלל שרובנו לא מבינים בעלויות בתחום ובחומרים השונים שיש לרכוש, תמיד כדאי לבקש את כתב הכמויות מאיש המקצוע שבחרתם או חברת שיפוצים שהחלטתם לבצע איתה את מהלך השיפוץ.

ככל שכתב הכמויות יהיה יותר מפורט ויורד ליותר פרטים, כך אתם תוכלו לדעת את העלות האמיתית של השיפוץ. אנשים שמבצעים כתב כמויות בהערכה גסה, לרוב השיפוץ שלהם יעלה הרבה יותר ממה שתכננו להוציא. 

להגדיל את העלות הכללית לפחות ב-30 אחוזים יותר

קבלן שיפוצים מומלץ נתן לכם כתב כמויות בעלות מסוימת, קחו בחשבון שמדובר בעלות ראשונית שסביר להניח שתגדל מעט במהלך השיפוץ עקב מגוון סיבות הכוללות בין היתר עליית מחירים, דברים שהתגלו במהלך השיפוץ המצריכים תוספות או סתם שינוי בבקשות העיצוב. לפני ביצוע השיפוץ, יש לחשב את עלות כתב ולהגדיל אותה לפחות בשלושים אחוזים יותר. הגדלת אחוזי העלות של כתב הכמויות יאפשרו לכם לקחת בחשבון את טווח הטעות של החישוב שלכם. 

לבצע סקר שוק לקבלנים

בישראל אפשר למצוא מגוון רחב של קבלנים ולכל אחד מהם יש טווח עלויות מינימלי ומקסימלי. בצעו סקר שוק מעמיק של שלושה עד ארבעה קבלנים העוסקים באותו סוג של שיפוץ. השוו מבחינת חומרי הגלם והעלויות וגם השוו בין העלות המוצעת לעבודה. קבלן שיפוצים מקצועי לא תמיד ייקח לכם יקר יותר מהשוק, שווה תמיד לראות עבודות שביצע בעבר ולשים לב שיש תמורה כנגד המחיר שתשלמו. 

להחליט על מה מתפשרים ועל מה לא

שיפוץ של דירה או בית על ידי שיפוצניק, עשויים להיות מאוד סוחפים ורבים שמתחילים את השיפוץ, לא תמיד יודעים איך יסיימו אותו. חשוב מאוד להגדיר מראש על מה ניתן להתפשר ועל מה אי אפשר להתפשר כלל. בצורה כזו, תוכלו להגשים את רוב הדברים שחשוב לכם בשיפוץ שכזה. 

לסיכום, שיפוץ של דירה או בית עשוי להיות מאוד מאתגר מבחינת הוצאות, אך אם תתכוננו אליו מבחינה כלכלית בצורה טובה, תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות ולקבל את המקסימום מהשיפוץ. כותב המאמר: קבלן שיפוצים מחברת המשפצים בישראל

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min