איך לתכנן הוצאה משפחתית נכונה מבלי לוותר על חופשה בחו”ל?

שגרת היום יום של כולנו יכולה להיות מאוד תובענית וכזו שלא מאפשרת אפילו להתרווח על הספה בסוף היום. כאשר מרכיבים שגרה מעבודה שבועית, טיפול בילדים, סידורים שונים שיש לבצע, עבודות הבית ובנוסף עמידה בפקקים, מגיעים לתוצאה שלא משאירה המון זמן למנוחה. בדיוק בשביל זה חשוב לקחת לפחות חופשה אחת בשנה על מנת שיהיה ניתן לשחרר את המתחים, הלחצים ולתת לנפש לנוח למשך כמה ימים לפחות. ובכל זאת לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו חופשה בחו”ל כל שנה, בעיקר בגלל סיבות כלכליות ויוקר המחייה שרק הולך וגובר. אז בדיוק בשביל זה ריכזנו לכם טיפים איך תוכלו לתכנן את ההוצאה המשפחתית שלכם מבלי לוותר על חופשה בחו”ל.

צמצמו את הזמנות הטייק אאוט

בדיוק בגלל שהשגרה היומיומית כל כך שוחקת, הרבה פעמים אנשים מוצאים את עצמם בלי כוחות לבשל ארוחת ערב או צוהריים ולכן מזמינים אוכל מבחוץ. אך אם תעשו חישוב של כמות ההזמנות שאתם מבצעים בחודש תגיעו בקלות לכמה מאות שקלים. במחיר שאתם מזמינים אוכל לארוחה אחת, יכולתם לקנות מצרכים ולבשל לפחות שלוש. ואם תאגדו את כל ההוצאה השנתית שלכם על טייק אאוט, אין ספק שתוכלו להרכיב מזה חופשה בחו”ל. ובכל זאת אנחנו מבינים את הצורך באוכל מנחם שאפשר להזמין בקלות הביתה ולכן אנחנו לא אומרים תפסיקו לחלוטין. אך אם תגבילו את עצמכם לפעם בשבוע, אתם תרגישו חיסכון רציני בהוצאות שלכם.

תדעו איך לעשות שופינג חכם

כמובן שיש את הטיפ העיקרי שאומר אל תקנו פריטים בתחילת עונה במחירים מלאים, חכו עוד קצת ותקנו בהנחה. אך לא מדובר רק בזה, אתם יכולים לקנות בסוף עונה כבר לעונה הבאה. לדוגמא אם הילדים בני שנתיים, בסוף עונת החורף תוכלו לרכוש להם בגדים במידה גדולה יותר כבר לחורף הבא ובכך לצמצם את העלויות של הוצאות הלבוש שלהם בשנה הבאה. בנוסף לפני שאתם קונים פריט מסוים, לא משנה מה הוא, תשאלו את עצמכם את השאלה הבאה “האם אני צריך את זה, או רוצה את זה?” במידה והקנייה נובעת מצורך אז ההוצאה הגיונית ומוצדקת, אך במידה והקנייה נובעת מרצון אולי כדאי לשקול אם לרכוש את זה בכלל.

צמצמו את החופשות בארץ ושנו כיוון

לעיתים אנשים לא יוצאים לחופשה כי הם חושבים שהתקציב שמצריך יציאה לחופשה עומד על עשרת אלפים שקלים לפחות, תלוי בהרכב המשפחה ומשך התקופה. אך כדאי לדעת שדווקא יעדים מסוימים בחו”ל יכולים להיות כל כך זולים, בהשוואה לחופשה באילת למשל. קיימות היום מגוון חבילות שוות לחופשה בחו”ל, או אפילו טיסות זולות שיוכלו להפוך את תקציב החופשה בחו”ל שלכם להגיוני ומאפשר. כבר לא חייב להוציא עשרות אלפי שקלים, ותוכלו לטוס לחופשה מהנה גם בכמה אלפים בודדים שבקלות תוכלו לחסוך בשנה רק מהטיפים שניתנו כאן.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min