תגידו השתגעתם? (לא באמת, אבל חשוב…כנסו)

אחת הטעויות בקבלת החלטות כלכליות(בכלכלה התנהגותית- “הטיות בקבלת החלטות”)היא העדפת הנאה וסיפוק מידים גם במחיר של פגיעה בעתיד. אחרת אין הסבר לטירוף שמתחולל כאן בהיקף לקיחת ההלוואות.היום 50% !!! מהציבור באוברדרפט בחשבון הבנק. 
חגיגת הצריכה נמשכת , (ראינו את עשרות אלפי האנשים שנתקעו
אתמול בשדה התעופה) רבים יגידו, מה כבר אפשר לעשות ?אין לנו ברירה.הריבית וההוצאות עלו, האוברדרפט גדלחופשת הפסח התחילה, צימצמנו הוצאות ואין יותר מה לעשות !בלי הלוואות לא נגמור את החודש. רבותי, זה לא נכון ! יש מה לעשות! 
אבל,צרכני האשראי לא מוכנים לעשות את מה שנדרש.
אנחנו בתחילת משבר כלכלי בהיקף ובעוצמות שלא היכרנו.וחשוב להביט למציאות בעיניים כנראה מה שלפנינו:המשק נכנס להאטה (מיתון)צפויים פיטורים משמעותיים.מחירי הדירות כנראה ירדושוק ההון ימשיך לספוג מכות.המחירים ימשיכו לעלותהריביות יעלו עוד יותר. אנחנו נכנסים לחצי השנה היקרה (מפסח עד סוכות)שבה בימים רגילים נוציא 24,000 ש”ח יותר מאשרחצי השנה הזולה שמסתיימת בימים אלו. זה אומר שאם היום חסרים למשפחה- 3,000 שח כל חודשיחסרו לה עוד אלפי שקלים.וזה בזמן שהתעסוקה כבר לא כל כך בטוחה. לקיחת הלוואות- רק תחמיר את הבעיה היא תגדיל את ההוצאה החודשיתותכניס את מי שלוקח אותה לסחרור הלוואותשממנו יהיה קשה לצאת. אז מה אפשר לעשות במקום להשתעבד לאשראי? להבין שמשבר כלכלי הוא תהליך הבראה טבעי של המשקושהמשבר יסתיים ולאחריו צפוי שגשוג! והמטרה שלנו היא:לעבור את התקופה הזו בשלום (בלי הלוואות)לנצל הזדמנויות שנוצרות בכל משבר(במשבר נוצרים העשירים החדשים) והמשמעות היאלהכנס לתקציב חירום ולוותר (זמנית) על כל מה שלא דחוף.להגדיל את הערך שלכם במקום העבודה.להשקיע בעצמכם ולפתח יכולות חדשות, שיקטינו את התלות שלכם במקום העבודה.ללמוד להשקיע – כשהמחירים יורדים ויש הזדמנויות. ליצור מקור הכנסה נוסף בדחיפות ! 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min