איך להרוויח כסף בנוסף למשכורת החודשית?

במדינה כמו שלנו, כשמרחף מעל כולנו הביטוי “יוקר המחייה”, זה לא חכם במיוחד לטמון את הראש בחול ולהסתפק במשכורת החודשית. כולנו רוצים לחיות חיים מאושרים, וחיים כאלה – שכוללים גם משפחה גדולה, גם קורת גג נחמדה, גם טיולים בארץ ובעולם, גם בילויים, גם תחביבים – עולים כסף. והרבה. 

זה אולי קצת עצוב, אבל במקום לשבת ולהתמרמר על הגורל, יש אנשים שבוחרים לחפש באופן אקטיבי אפיקי הכנסה נוספים, שיאפשרו להם להגשים את כל החלומות. וכנראה שגם אתם כאלה (אחרת לא היית מגיעים עד לכאן). פיתוח סטארט אפ יכולה להיות אופציה טובה, אתם בטח יודעים.

המאמר הזה מיועד לכל בן אדם ששוקל לעשות את הצעד ולהקים סטארטאפ. אנחנו יודעים שזה מהלך גדול, ולפני שאתם עושים אותו חשוב לנו לתת כמה טיפים חשובים שייתנו לכם פוש.

טעות של יזמים מתחילים

עולם היזמות לא מתאים לכולם. הוא קשה, מאתגר, דורש השקעה של משאבים (ולאו דווקא פיננסיים). על אחת כמה וכמה כשמדובר באדם שעובד במשרה מלאה. אבל אין מה לעשות – צריך להתחיל מאיפשהו.

אחת הטעויות שאנשים עושים זה לחשוב שבשביל להיות יזם אתה צריך להתאבד על זה. וזה פשוט לא נכון. אם אתם מחזיקים בתפיסה השגויה הזאת כדאי לכם להיפטר ממנה כמה שיותר מהר.

העולם לא עובד לפי נוסחאות, ואין דרך אחת להצליח. יש גם לא מעט חברות שעשו את הצעדים הראשונים שלהן בתוך מחסן. אין שום סיבה שתזרקו את הכל לפח ותתחילו לרדוף אחרי הכסף הגדול, אתם יכולים להתחיל גם מפעמיים בשבוע.

אתם צריכים לזכור דבר אחד: יזמות לא סובבת סביב הכסף. בבסיסה עומד הרצון להפוך את העולם למקום יותר טוב. אין חברת הייטק אחת שלא מחזיקה באג’נדה. אין חברה בינלאומית אחת שפשוט “מוכרת מוצרים ומרוויחה כסף”.

סטארטאפ אמיתי פותר בעיות, מקל על כאבים, מייצר שינוי אמיתי בחיים של אנשים אמיתיים. וזאת נקודת מפתח חשובה!

חבקו את השינוי ובואו עם לב פתוח

צאו מנקודת הנחה שאתם אף פעם לא יכולים לדעת לאן הדברים יתגלגלו. יכול להיות שמסע בדרך לייצור הכנסה נוספת בחודש יוביל אתכם לתפקיד חלומותיכם ולפסגת המימוש העצמי.

העניין הוא פשוט לפעול. אם העתיד שלכם ושל המשפחה שלכם חשוב, ויש לכם רעיון – למה שלא תתנו לזה צ’אנס? מה אתם יכולים כבר להפסיד?

החיים דינמיים, וכל מכשול או “כישלון” הם הזדמנות לצמוח. מי שמציב לעצמו יעדים ברורים ומרשה לעצמו להתגמש עם הדרך, בסוף פוגע במטרה.

אז איך מקימים סטארטאפ?

אז אחרי ההקדמה המוטיבציונית הגיע הזמן לקצת פרקטיקה.

אנחנו מנחשים שכבר יש לכם רעיון, וזה מעולה. עכשיו הגיע הזמן להתחיל לחקור, ולגלות אם הוא באמת ישים. 

כלל אצבע הוא שתמיד רעיון נראה ומרגיש הרבה יותר טוב במחשבות. רק כשהוא יוצא על דף הוא מתחיל להיתקל בקשיים ואתגרים. וזה לא דבר רע, כי הם מהווים הזדמנות לבדוק אם הוא מספיק חזק.

אחרי שתחקרו את השוק לעומק (איזה מוצרים דומים קיימים, אם לא קיימים אז למה, ואם כן – למה שלקוח קצה יבחר דווקא בשלכם, וכו’), גשו לכתוב תוכנית עסקית מפורטת.

בהמשך הדרך תוכלו להתחיל לעבוד על ייצור אבטיפוס ואפילו לגייס כספים (תוכלו למצוא באתר מדריך מפורט הרבה יותר על השלבים השונים בדרך להקמת סטארט אפ).

ברור שהדברים ייקחו לכם זמן, אתם לא משקיעים בזה את כל היום, וזה לגמרי לגיטימי. מה שכן, נציע לכם למצוא צוות (אפילו בן אדם אחד) שיעזור לכם להרים את הפרויקט.

סומכים עליכם שתצליחו!

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min