התקנת מעלית חיצונית והשפעתה על שווי הנכס

הרבה יודעים כי התקנה של מעלית היא לא סיפור זול במיוחד, אך לא הרבה אנשים יודעים כי זהו סיפור משתלם. המעלית שהפכה להיות חלק מאוד חשוב בחיי הדיירים, לעובדים בבנייני משרדים או אפילו למבקרים, מצריכה תחזוקה שוטפת שאין מה לעשות, עולה כסף. אך לפעמים שווה להשקיע סכום מסוים בשביל להעלות את הערך של הנכס שלכם. המדריך הקרוב יעסוק בהתקנת מעלית חיצונית והשפעתה על שווי הנכס.

מהי מעלית חיצונית?

מעלית חיצונית היא מעלית אשר מותקנת מחוץ לבניין. נכון שתמיד מעדיפים להקים מעלית בחדר המדרגות אך יש פעמים שזה לא אפשרי, מכיוון שהתקנת המעלית בחדר המדרגות מצריכה שטח גדול בתוך הבניין. הבעיה הכי גדולה של המעלית החיצונית הייתה המיזוג עם המראה של הבניין וזה גרם להתלהמות מהצד של השכנים הסמוכים ולאו דווקא מדיירי הבניין עצמו. בשביל שיהיה אפשר להתקין את המעלית החיצונית צריך להקפיד על המיזוג שלה עם נראות הבניין ואז יהיה יותר קל לקבל את הסכמת כל דיירי הבניין.

אילו סוגים של מעליות קיימים?

מעליות חיצוניות יכולות להיות מותקנות בוילה, בקוטג’ ואפילו בבניין משותף. מעליות חיצוניות יכולות להגיע בשתי צורות מאוד נפוצות, האחת היא מעלית חשמלית והשנייה היא מעלית הידראולית-

  1. המעלית החשמלית היא מעלית אשר מופעלת באמצעות מנוע חשמלי וכננת שמושכת את המעלית למעלה או מורידה אותה למטה
  2. המעלית ההידראולית היא מעלית שמופעלת באמצעות מנוע, משאבה הידראולית ובוכנה. אותה בוכנה מעלה את המעלית ואף מורידה אותה.

אפשר לבנות היום מעלית כמעט בכל בית ולכל בית. המעליות החיצוניות משתלבות עם עיצוב הבית והיא משדרגת מאוד את איכות החיים של הדיירים.

איך משפיעה הוספה של מעלית חיצונית על השווי של הנכס?

התקנה של מעלית חיצונית מוסיפה לבניין כעשרה אחוזים וכתוצאה מכך גם לדירות. כלומר, דירה שנמצאת בקומה שלישית לפחות בבניין שאין בו מעלית, המחיר שלה יהיה יותר זול ב-10%-15% מאותה דירה שנמצאת בבניין עם מעלית. התקנה של מעלית לא תשפר רק את מחיר הדירה, אלא תשפר גם את המהירות בה תוכלו למכור אותה. עלות של המעלית החיצונית היא בערך 200 אלף ₪ עד 300 אלף ₪. העלות מתחלקת בין שישה דיירים, כלומר כל אחד ישלם 50 אלף ₪. הבעלים של הדירה בקומה השלישית יעלה את השווי של הנכס שלו בלפחות עשרה אחוזים שזה בערך 170 אלף ₪. כמו כן, זה יכול להיות אפילו יותר משמעותי, באזור של 250 אלף ₪. אז אם ההשקעה שלכם היא רק 50 אלף ₪ ואתם מרוויחים לפחות כפול מכך זה דיל מאוד משתלם. הדירה שלכם תהיה שווה יותר, תהיה נגישה וכך בעצם גם תימכר הרבה יותר מהר במקרה הצורך.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min