5 דברים שחשוב תמיד לזכור בשביל להימנע מקשיים כלכליים במשפחה

הסתבכות כלכלית זו לא גזירת גורל. למרות שלפעמים אנשים נקלעים למצב ביש בגלל צירוף נסיבות לא צפוי, בדרך כלל אפשר להיערך נכון כדי להימנע מקשיים כלכליים במשפחה. חמשת הדברים הבאים יעזרו לכם להבטיח את העתיד הכלכלי שלכם ולכל הפחות, תקטינו באופן מקסימלי את אי הוודאות ששיש בחיים. 

  1. תקציב מביא סדר פיננסי 

סיבה מרכזית לכך שאנשים מרגישים חסרי שליטה וחסרי אונים מבחינה כלכלית זה חוסר ידע. אבל פערי ידע אפשר להשלים. ומה שלא פחות חשוב, זה שאנשים נוטים לזלזל בחשיבות הסדר בהימנעות מקשיים. אם עד עכשיו לא ידעתם עד כמה חשוב הנושא של ניהול תקציב משפחתי, רשמו לפניכם שזו עובדה. וזו לא עובדה שאנחנו ממציאים אלא זו עובדה שכל עסק רציני מתנהל כך. כפי שעסקים מתנהלים על פי תקציב, כך גם משפחה שלא רוצה קשיים כלכליים צריכה להתנהל. 

  1. סגלו הרגלים נכונים לחיות על פי תקציב 

בניית תקציב משפחתי היא דבר חשוב, אבל לא היחידי. ברגע שמעצבים תקציב, מסביר יועץ לכלכלת המשפחה, מתחיל שלב מאתגר של התוויית הרגלים. עליכם לסגל לעצמם הרגלים של חיים במסגרת התקציב. זה לא תהליך למידה פשוט שמסתיים ביום אחד, אבל זה מתגמל מאין כמוהו. לדוגמא, אם מצאתם ובדקתם שלמשפחה שלכם יתאים תקציב של 500 ₪ לביגוד בחודש, אתם יודעים שלא תצאו לשופינג ברגע שעברתם את הסכום הזה. כמו כן, סגלו הרגל לשים כסף בצד, לסעיף “שונות” או “בלתי צפוי”. כך, אם תצטרכו לתקן מכשיר חשמלי שהתקלקל או שהוזמנתם לחתונה וצריך כסף לשיק, לא תצטרכו הלוואה כי דאגתם לזה מראש בתקציב. 

  1. לשלוט בהוצאות או שההוצאות ישלטו בכם 

אם חסר לכם ידע פיננסי, תוכלו לפנות ליועץ בכיר אשר עבר קורס יועצים לכלכלת המשפחה ויש לו ניסיון מעשי. אבל הטיפ הבא, חיוני כבר מעכשיו. אם אתם מרגישים שאתם לא שולטים בהוצאות, התחיל לעבוד עם טבלת אקסל או אפליקציית תקציב משפחתי. זה עבודה, נכון, אבל זה חיוני. אין מצב ביניים – תמיד זה או שאתם שולטים בהוצאות או שההוצאות שולטות בכם. מי ששולט בהוצאות ומקפיד לשים כסף בצד, לא יקלע לקשיים כלכלים. מי שההוצאות שולטות בו ונגרר לאורח חיים שלא באמת אפשר לממן, מכניס את עצמו ואת המשפחה לסחרור כלכלי ואפילו לכדי פשיטת רגל. 

  1. לא להשתולל עם הלוואות ורכישות באשראי 

יכול להיות שאף פעם לא סיפרו לכם שהלוואות זה סכנה. אף פעם לא אמרו לכם, שאם לא מחזירים הלוואות, מסתבכים עם הבנק ומתחילים לשלם ריבית חריגה. המון גופים מסביב מציעים לכולנו הלוואות. הלוואות מהבנק, הלוואות מגופים חוץ בנקאיים. משכנתאות, הלוואות לרכב, פריסת תשלומים בקרדיט, רק תקחו. אם תשתוללו בחגיגת אשראי, מהר מאוד תמצאו את עצמכם ברכבת הרים. במקום לשאול מחר איך לצאת מחובות, התחילו כבר מהיום להיגמל מהלוואות ורכישות רבות באשראי. שימו לב שאנו לא אומרים שהלוואות זה “לא” מוחלט. רק חשוב לא להפריז ולא לחיות מעל היכולת שלכם שאתם באמת יכולים לממן. זיכרו – הלוואות זה לא בחינם ואנו משלמים עליהן ריבית לא נמוכה בכלל. 

  1. לסגור את המינוס אחת ולתמיד 

הדבר האחרון שיוכל לעזור להימנע מקשיים כלכליים במשפחה זה להיפטר אחת ולתמיד מהמינוס. נכון, הבנק מעמיד בשמחה מסגרת אשראי כמעט לכל דורש. אבל רק לא מדגישים שזו הלוואה לכל דבר. מי שחי בלי מינוס, חוסך בכל חודש שנה מאות עד אלפי שקלים ויותר.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min