מה חשוב שזוגות נשואים שרוכשים דירה להשקעה יידעו?

לאחרונה, מדובר רבות על אפיקי השקעה חדשים כדי לייצר יציבות כלכלית בעתיד ולאורך זמן. אפיקי השקעה בנדל”ן ודירות להשקעה הפכו לפופולרים מאד. הרבה זוגות נשואים מחפשים דרכים להגדיל את ההון שלהם ולהשקיע את הכסף בצורה חכמה כדי לייצר לעצמם הכנסה נוספת וביטחון לעתיד הכלכלי של המשפחה. כדי לעשות את הצעד של קניית דרה להשקעה כדאי להבין מספר דברים לפני.

אספנו מספר שאלות חשובות שכל זוג לפני רכישת דירה להשקעה צריך להבין לפני תחילת התהליך:

  1. כמה כסך יש ברשותי לקניית דירה להשקעה?
  2. מה היא טרת ההשקעה שלי?
  3. איזה סוג השקעה אני מחפש בדירה? (אחזקה והשכרה, שיפוץ ומכירה וכו’).
  4. מה הוא גובה המשכנתא לו אני זקוק לרכישת דירה להשקעה?
  5. איפה אני יכול למצוא דירה להשקעה עם ההון העצמי שלי והמימון שאני אקבל?

השלב ההתחלתי של שאילת שאלות אלה, זהו שלב שלרוב מאד קל לוותר עליו אבל כאשר נענה על שאלות אלו נוכל למקד את בחירת הדירה להשקעה שלנו ולמצוא עסקה שתתאים לנו ולצרכים שלנו.

חשוב להבין שכאשר מדובר ברכישת דירה ישנם הוצאות נלוות שלא תמיד אנחנו לוקחים אותן בחשבון והן יורדות מערך ההון העצמי שלנו, ביחידים או כזוג נשוי. לדוגמא, בעת רכישת דירה אנחנו נזדקק לשירותיהם של: שמאי, עורך דין, יועץ משכנתאות, מיסים, אגרות, רישום בטאבו ועוד. הוצאות על נושאים אלו יכולות להגיע לסכום של למעלה מ-100 אלף שקל ולכן חשוב לקחת אותן שחשבון ולהפחיתן מההון העצמי שאיתו תיקחו את המשכנתא.

מה חשוב לדעת לאחר רכישת דירה להשקעה?

כאשר אנחנו רוצים לרכוש דרה להשקעה, יש לנו פנטזיה שמאותו הרגע אנחנו נתעשר והכסף יזרום אלינו ללא מאמץ. והאמת, שלא כך הדבר. בעלות על דירה כרוכה בהשקעה תמידית. לרוב, כאשר משכירים את הדירה, צריך לדאוג למצוא שוכרים ראויים שאנחנו סומכים עליהם, לדאוג לתיקון ליקויים ותקלות בדירה באופן שוטף, לדאוג לסביבת המגורים ולדאוג שהתשלום על השכירות מתקבל בזמן וללא דיחויים.

חברת אחזקת מבנים – דירה להשקעה בראש שקט

בדיוק בשביל למנוע את כל ההתעסוקיות שציינו למעלה, קיימות כיום בשוק חברות אחזקה רבות המציעות שירותי ניהול נכסים ובניינים. חברת אחזקת מבנים תיקח תחת אחריותה את כל תחומי הניהול של הנכס שלכם ותדאג שהכל יטופל בצורה הטובה ביותר וללא צורך בהתערבות מהצד שלכם. חברות ניהול כיום לא גובות סכומים גבוהים על הטיפול השוטף בנכסים וכדי למצוא את החברה המתאימה לכם ביותר אנחנו מציעים לכם לעשות סקר שוק ולהיפגש עם נציגי חברות כדי להבין את התנאים השונים וההבדלים שהן מציעות. בנוסף, חשוב לבדוק שהחברה כבר ניהלה נכסים בעבר באזור בו נמצאת הדירה אותה רכשתם.

מה הם תחומי האחריות של חברת ניהול?

חברת ניהול ואחזקת מבנים לרוב לוקחת אחריות על הניהול השוטף של הנכס לרבות:

  • טיפול שוטף בתקלות וליקויים בנכס.
  • מציאת שוכרים מתאימים.
  • גביית דמי שכירות.
  • קשר רציף מול הדיירים השוכרים.
  • התנהלות מול גורמי מקצוע המטפלים בנכס.

לסיכום, לפני שזוגות נשואים רוכשים דירה להשקעה, כדאי להם קודם כל לבדוק בינם לבין עצמם מה הם הדברים החשובים להם ומה היא מטרת ההשקעה, בנוסף לבירור ההון העצמי ואחוז המימון אותו הם יכולים לבקש. רכשתם כבר דירה להשקעה? מעולה! כאן נכנס עניין הניהול השוטף של הנכס אותו מומלץ להעביר לחברת אחזקה מקצועית שתחסוך מכם את “כאבי הראש” בניהול הנכס.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min