לימודי יעוץ פיננסי – כל מה שרציתם לדעת

לימודים בתחום הפיננסים, הם בחירה מצוינת למי שרוצה להבין איך מתפקדת הכלכלה העולמית ומהם הסודות מאחורי הכספים, ההשקעות והעצמאות הפיננסית.

למרות שמסלולים ללימודי כלכלה או ראיית חשבון, הם מהדיסציפלינות הוותיקות בעולם האקדמי, עדיין קריירה בתחום הפיננסיים, נותרה אחד המקצועות הפופולריים ביותר. זאת, משום שלא עובר יום מבלי שנצטרך לקבל החלטות פיננסיות מכריעות או מזעריות. 

עם זאת, האם לימודי ייעוץ פיננסיים עדיין כדאיים גם בשנת 2023? בואו נראה!

משרות פיננסיות מבוקשות ומציעות שכר משתלם

בכלכלה של ימינו, כולנו תלויים באסטרטגיות ובעקרונות פיננסיים. החל מעסק קטן ועד לתאגיד ענק, מחנות המכולת ועד לרשת הסופרמרקטים הגדולה, ממשרדי עורכי הדין ועד לחברת הביטוח – כולם זקוקים לייעוץ פיננסי ומוכנים לשלם עבורו.

לימודים בתחום הפיננסיים חיוניים לניהול חיים מוצלחים

׳ידע הוא כוח׳, ובעולם הקפיטליסטי, ככול שהידע הפיננסי שלכם רב יותר, כך ייטב. לפחות באופן תיאורטי. זאת משום שהבנה בפיננסים, בכסף ובהשקעות היא דבר אחד, אבל יישום הידע – נטילת סיכונים, נכונות לטעות, להפסיד כספים ולהתחיל מחדש – היא דבר אחר, שמבדיל בין הצלחה כלכלית לכישלון.

במהלך הלימודים שלכם, תצוידו בידע ובמיומנויות שיעזרו לכם:

  • להבין שהכסף מסוגל להפוך כל החלטה לרגשית.
  • להבין את ההבדל בין נכסים (שמכניסים לכם רווחים) לבין התחייבויות (שמוציאים מכם כספים).
  • ללמוד כיצד לחסוך כספים ולהכין תקציב נפרד למקרי חירום, למימון לימודי הילדים, לטיולים, לפרישה ועוד.
  • ללמוד כיצד להשקיע, ובמה.

כיועצים פיננסיים, המכירים את המושגים הפיננסיים ויודעים כיצד ליישמם בחיים, תוכלו לעזור ללקוחות שלכם להגשים חלום שאנשים רבים מתקשים להגשים: לעקוב אחר הכספים שלהם, לצמצם הוצאות מיותרות ולהשיג עצמאות כלכלית.

לימודים פיננסיים מלמדים להבדיל בין מחיר לתמורה

וורן באפט, שאמר ״Price is what you pay; value is what you get״, מלמד אותנו לקח חשוב: רק בגלל שהפריט מוע במחיר זול, או כחלק מדיל, לא אומר שהוא שווה את המחיר המבוקש.

למעשה, זו אחת האסטרטגיות בהן משתמשות חנויות רבות, כי זה עובד. אנשים נוטים לקנות מוצר, כשנראה להם שהם חוסכים עליו כסף, גם אם המוצר הזה לא שווה את ׳המחיר המוזל׳.

כמו רוב העקרונות הפיננסיים, גם השיעור הזה הוא על החיים עצמם. רק בגלל שניתן לעשות משהו שלא כרוך במחיר גבוה, לא אומר שזה אכן שווה את זה. עם זאת, קחו בחשבון שסיכונים לא יקרים יכולים להסתיים בתוצאות חמורות.

לימודי ייעוץ פיננסיים ילמדו אתכם כמה ׳חוכמות פיננסיות׳ נוספות, כמו:

  • איך להשקיע את הזמן בדברים שמביאים ערך, שמחה והגשמה.
  • כיצד להיות ממושמעים, ולדחות רווחים בטווח הקצר לצורך הצלחה בטווח הארוך.
  • כיצד להתכונן למקרי חירום ולא להמתין שיתרחשו.
  • למה לא לשים את כל הביצים בסל אחד.
  • למה הדרך היחידה להרוויח ערך היא על ידי מתן ערך אמיתי לאחרים.

נושאים פיננסיים הם ממש לא משעממים

התחום הפיננסי מתפתח ומשתנה לאורך הזמן, בדרכים שלא ניתן היה לחזות לפני עשר שנים. ניקח לדוגמה את הטרנד האחרון של הטכנולוגיה הפיננסית, ה-Fintech. לפני כמה שנים, כולם דיברו על המטבעות הקריפטוגרפים, והם עדיין פופולריים בקרב אנשים רבים, למרות אובדן ההתלהבות והפופולריות הראשוניות שלהם.

לבסוף, בין אם החידוש הפיננסי שממתין מעבר לפינה יהיה הכנסה בסיסית אוניברסלית, מטבע דיגיטלי עולמי, או משהו שעדיין לא נוצר – דבר אחד בטוח: כשתלמדו ייעוץ פיננסי, לא תשתעממו! תחום הפיננסים הוא אחד התחומים בחברה, שהתפתחותו קשורה קשר הדוק לפיתוח טכנולוגיות חדשות, מה שאומר – שיפורים בתחום הם פשוט בלתי נמנעים.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min