יתרונות של הימנעות מלהיכנס למינוס

מינוס בחשבון הוא תופעה ידועה, אבל גם מאוד לא משתלמת. אם אתם במינוס בבנק, אפשר להסתכל על זה בשתי דרכים. דרך אחת היא להגיד, “אני כמו כולם, וזה בסדר”. דרך שניה היא להסתכל על אלה שבכל זאת מצליחים להיפטר מהמינוס ומרוויחים בזכות זה הרבה מאוד יתרונות. לאחר שתעיינו בסקירה שלפניכם, תבינו שיש המון יתרונות בהימנעות מלהיכנס למינוס בבנק. 

  1. לא משלמים ריבית לבנק

היתרון המובהק הראשון, והדי מובן מאליו, זה שתפסיקו לשלם ריבית מיותרת לבנק. תוכלו להשתמש בהמון טיפים של איך לצאת מחובות, כדי להיפטר מהמינוס אחת ולתמיד והתוצאה המבורכת תהיה ברורה. זכרו שמינוס הוא סוג של הלוואה, אבל עם טריק שעובד לטובת הבנק ולא לטובתכם. זו הלוואה שאין לה סוף, היא לא נגמרת ולכן אתם משלמים עליה מקסימום ריבית, עוד ועוד ועוד. החליטו עוד היום, לא מחר, שנמאס לכם לשלם ריבית והרווח יהיה כולו שלכם. 

  1. מתרגלים לחיות בהתאם ליכולת

אחד המרצים המובילים בישראל, שמעביר קורס יועצים לכלכלת המשפחה, מסביר שיש המון חסרונות סמויים בלהיכנס למינוס בבנק. חיסרון משמעותי שלא נראה במבט ראשון, זה שברגע שהבנק נותן לכם מסגרת בחשבון אתם מנצלים אותה ומתרגלים לחיות מעבר ליכולת הכלכלית שלכם. הרבה אנשים שמצליחים אחת ולתמיד לסגור את המינוס, עושים זאת ביחד עם הרגלים חדשים נוספים של התנהלות כלכלית נבונה. התוצאה – הרבה פחות הלוואות, הרבה פחות הוצאות על ריביות והצמדות. 

  1. השיקים שלכם לא יחזרו

עוד דבר שמסביר יועץ כלכלי למשפחה, זה שמי שרגיל להיות במינוס, יכול בקלות רבה להגיע למצב חמור של חריגה מהחשבון. ברגע שעוברים את המסגרת של האשראי שהבנק הקצה לכם, השיקים שלכם יחזרו. מלבד העובדה ששיק חוזר זה לא נעים, אתם גם משלמים על זה עמלה די גבוהה. וגרוע מכך, אם חוזרים עשרה שיקים, החשבון הופך לחשבון מוגבל. זה סימן לא טוב של הסתבכות כלכלית שהולכת ומחמירה. אם תימנעו מכניסה למינוס, כל כאב הראש הזה יימנע מכם ותוכלו להיות הרבה יותר רגועים. 

  1. לא תפחדו לקבל טלפון מהבנק

מי שלא מתנהל בצורה מסודרת בחשבון הבנק, מוצא את עצמו מקבל טלפונים גוערים מהבנק. הטלפונים הללו שמתריעים על התנהלות לא מסודרת, שיקים חוזרים, קושי לשלם הלוואות ואיום בביטול כרטיסי האשראי, לא מגיעים כרעם ביום בהיר. זה בהתחלה מתחיל עם מסגרת קטנה בחשבון, שלא מספיקה. ואז מבקשים מהבנק להגדיל את המסגרת ובסוף גם זה לא מספיק. ואז ממשיכים לעוד הלוואה ועוד הלוואה, ויש סחרור כלכלי ולפעמים אפילו מכתבי התראה מעורך דין ובקיצור – צרות על גבי צרות. החליטו שאתם מתחילים להתנהל כלכלית בצורה מסודרת עוד היום. הימנעות מכניסה למינוס תפטור אתכם מטלפונים לא נעימים מהפקיד או ממנהל הבנק. היו בטוחים שתוכלו לישון הרבה יותר בשלווה בלילה. 

  1. תוכלו להשקיע את הכסף שחסכתם ותגשימו חלומות

היתרון האחרון המובהק והחשוב של הימנעות ממינוס – תעשו שימוש טוב בכסף העודף שתחסכו. מי שלא נמצא במינוס, חוסך באופן ישיר בשנה בין מאות לבין אלפי שקלים. באופן עקיף, החיסכון גדול הרבה יותר. מי שמתנהל על פי יכולתו הכלכלית, יכול לשים בצד הרבה יותר כסף בחיסכון. ברגע שחוסכים כסף וסוגרים אותו בפיקדון או בהשקעה, בנכס מניב וכדומה, הכסף שלכם עובד למענכם. במקום שאתם תעבדו בשביל לשלם ריבית, הכסף שלכם מצטבר וגדל. תוכלו להגדיר אין ספור מטרות לחסכונות שלכם. תוכלו לאחר מכן להגשים חלומות, בלי הלוואות ובלי טובות. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min