כיצד הסבת מקצוע יכולה לסייע לעתיד הכלכלי?

בתקופה שלאחר מגפת הקורונה, שומעים יותר ויותר על כאלו אשר עשו הסבת מקצוע, חלקם עשו זאת בלית ברירה, עקב כך שהעסקים שלהם נפגעו משמעותית, והם נאלצו לבחור כיוון אחר בכדיי להתפרנס, ויש כאלו שזיהו את המשבר כהזדמנות להתפתח וגילו שיש להם כישורים אשר מתאימים למציאות החדשה ולמקצועות החדשים אשר התפתחו בשוק העבודה.

במידה וחשבתם על הסבת מקצוע הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו הוא האם אתם מאושרים במקצוע הנוכחי שלך או לא? אם כן, אז אין צורך להחליף מקצוע. עם זאת, במידה ואתם לא מרוצים, אז אולי זה יהיה רעיון טוב לעשות חישוב מסלול מחדש וכחלק מכך לעשות שכלול של הכישורים שלכם ובמה אתם טובים וגם יכול להשתלם כלכלית בעתיד. הסבה מקצועית יכולה לספק יתרונות רבים כולל יותר ביטחון תעסוקתי, שכר טוב יותר והזדמנויות לקידום. ישנן חברות השמה אשר תוכלו להתייעץ עימם בנושא של הסבת מקצוע.

שוק העבודה בעולם טכנולוגי

אנו חיים בעידן שבו הטכנולוגיה משתלטת על עבודות רבות שבני אדם נהגו לעשות. אולי לא נוכל לעצור את התקדמות הטכנולוגיה, אבל אנחנו יכולים להתכונן לעולם טכנולוגי יותר, על ידי שינוי הלך הרוח שלנו והסתגלות לשוק העבודה החדש. כאשר מדברים על הסתגלות ושינויים זה יכול להפחיד הרבה מאוד אנשים, אך יש להסתכל על ההיבט הזה כהזדמנות לשיפור העתיד.

הצעד הראשון הוא להתחיל לחשוב מה אנחנו רוצים מהעתיד שלנו ואיזה סוג של כישורים אנחנו צריכים לבנות כדי להגיע לשם. לאחר מכן, מדובר ביצירת תוכנית כיצד תוכל לשפר ולחזק את הכישורים והמיומנות שלכם למקצוע בו תחשקו.

חשוב לזכור שיש ביקוש הולך וגובר למשרות הדורשות כישורים שונים והשכלה מתאימה בתחומים טכנולוגים שונים בכלכלה העתידית. אז על ידי הסבה מקצועית כעת, תהיו מוכנים לעבודות אשר יכולות לספק פוטנציאל הכנסה גבוהה יותר מאשר העבודה הנוכחית. 

כיצד לזהות את פערי הכישורים שלך

הצעד הראשון הוא לזהות את פערי הכישורים. זה יכול להיעשות על ידי הערכת החוזקות והחולשות שלכם. חשוב לדעת במה אתם טובים והיכן תזדקקו לעזרה. דרך נוספת לזהות פערי כישורים היא על ידי הסתכלות על המשרות המבוקשות בשוק. או ענף בו אתם מעוניינים, ולהבין אילו כישורים נדרשים למקצוע הנחשק. לאחר שזיהיתם את הכישורים שלכם, סדרו לכם בסדר היררכי מה הכי חשוב לכם בהסבה מקצועית בגינה תרצו לשנות מקצוע:

1)חוסר זמן

2)שיפור המצב הכלכלי

3) חיפוש אתגר חדש שאתם נלהבים ממנו

4) עבודה מהבית

ויש עוד מגוון סיבות רחב אותן תוכלו להוסיף, סדר היררכי של הדברים יעזור לכם לבחור מקצוע אשר עונה על הדרישות שלכם, ויספק לכם פרספקטיבה איזה מיומנויות אתם אמורים לשפר בכדיי להשתלב במקצוע.

כיצד הסבה מקצועית יכולה לעזור לך למצוא את העבודה של מחר

שוק העבודה משתנה, זה לא רק טרנד זו המציאות החדשה. עם השתלטות הטכנולוגיה והאוטומציה על משרות רבות, ישנם מקצועות רבים אשר הביקוש לעובדים בהם פחת ויפחת עוד יותר בעתיד, אך עם זאת ישנם מקצועות רבים בהם הצורך בעובדים חלקם עם ניסיון, אך גם ג’וניורים וכאלו ללא ניסיון עלתה משמעותית ויחד איתה נפתחו קורסים רבים בשוק (חלק גדול מהקורסים הם אונליין במחירים נוחים ואין צורך אפילו לצאת מהבית )אשר הופכים את תהליך ההסבה מקצועית ליותר קל ונגיש מאשר היה בעבר. הכשרה מקצועית יכולה לעזור למצוא את העבודה של מחר על ידי התאמה של מערך המיומנויות והכישורים שלך והתאמתם למקצוע, ולשפר ולהקל על התהליך למציאת עבודה.

אם וכאשר הגעתם לרגע בו אתם בוחרים לעשות הסבה מקצועית, כדאי לנסות ולנתח את המגמות בשוק העבודה, ואיזה שווקים יהיו בצמיחה בעתיד ולפי זה לבחור את המקצוע העתידי שלכם בהתאם לכישוריכם, כדאי לזכור שאם אתם עושים הסבת מקצוע לתחום מבטיח בתחילת דרכו, אז אתם יכולים להיות בין החלוצים בתחום ובכך ציפיות השכר שלכם והפוטנציאל הכלכלי יכול להיות בהתאם.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min