לימוד ראיית חשבון – כל מה שרציתם לדעת

מקצוע ראיית החשבון הוא אחד המקצועות היוקרתיים. אבל האם כעת זה הזמן הנכון לפנות למקצוע הזה? בשורות הבאות נסביר כל מה שרציתם לדעת בנושא. איזו הסמכה צריכים רואי חשבון בישראל. איפה לומדים ראיית חשבון. מהם היתרונות הברורים אך גם הפחות מובנים מאליהם, של רואי חשבון בישראל ועוד.

מהי ההסמכה הנדרשת לרואה חשבון בישראל

ניתן ללמוד ראיית חשבון בלא מעט מוסדות לימוד להשכלה גבוהה. לפני שנפרט על כך יותר, נציין כי בניגוד להרבה מקצועות אקדמיים, פה מדובר על שילוב. זה גם מקצוע בעל בסיס אקדמאי, אך זה גם מקצוע מעשי, שמחייב הוכחת ידע בפני גורמים מוסמכים. משמעות הדבר היא, שלאחר שתסיימו את הלימודים, תצטרכו לעבור בחינה חיצונית. על הבחינה הזאת אחראית מועצת רואי החשבון, שבין היתר מפרסמת כללים של תקינה חשבונאית. אם אתם מתעניינים במקצוע, תוכלו לגשת למידע נוסף על בחינות מועצת רואי חשבון ולהבין יותר. לאחר מכן, תוכלו להשלים התמחות ולצאת לקריירה מלאת עניין ואתגר .

איפה ללמוד ראיית חשבון ומה לומדים

מקצוע ראיית החשבון מחייב תשתית רחבה בנושאים כגון מיסוי, כלכלה, מימון, חשבונאות ועוד. במוסדות נבחרים להשכלה גבוהה, תוכלו ללמוד ראיית חשבון במסלולים שנקראים חשבונאות, חשבונאות וכלכלה או חשבונאות ומימון. לימודים מסוג זה מתקיימים בכל האוניברסיטאות וכן בחלק גדול מהמכללות שמורשות להעניק תארים גבוהים. לאחר סיום התואר תהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון (B.A). לאחר שתעברו את ההסמכה, תקבלו תעודה מקצועית של רואה חשבון מוסמך. באותו רגע תהיו בעלי הסמכה מקצועית שבה אוחזים כל אלה שכבר רשומים כיום במאגר אינדקס רואי החשבון של ישראל. כבוגרים של מסלול זה, תדעו מהי תקינה חשבונאית. תדעו אילו דוחות צריכים להגיש התאגדויות וחברות מסחריות. תבינו המון על נושאים כלכליים, פיננסיים, ניהול ספרים, הקמת עסקים, רישום חברות ועוד ועוד. לא פחות חשוב, תהיה לכם סמכות לחתום בתור רואי חשבון מבקרים, לאחר שתסיימו תקופה של התמחות.

כל הסיבות להיות רואה חשבון בישראל

נמשך עם כמה סיבות טובות, לפנות ללימודי ראיית חשבון ולהשתלב במקצוע:

  1. שכר – רואי חשבון נמצאים במקום טוב בתנאי העסקה ושכר. אם אתם רוצים מקצוע יוקרתי ופרנסה טובה מאוד, זה בהחלט כיוון נכון.
  2. מגוון אפשרויות תעסוקה – רואי חשבון יכולים לבחור האם לעבוד כשכירים או כעצמאים. בכל חברה גדולה מעסיקים חשב בכיר ויש עדיפות לרואי חשבון. עם זאת, רואה חשבון יכול להצטרף לפירמת רואי חשבון כשותף או להקים חברה משלו.
  3. אתגר ועניין – תפקידו של רואה החשבון מרתק ומלא עניין. תהיו חלק מקהילת העסקים, תפגשו משקיעים, כלכלנים, מקבלי החלטות. למעשה תייעצו לרבים מהם אילו החלטות לקבל. 
  4. התפתחות בקריירה – הרבה רואי חשבון הופכים למנהלים בכירים במשק.  
  5. ראיית חשבון – מקצוע עם עתיד: על פי מיטב ההערכות, בעוד מקצועות רבים נעלמים, הביקוש לרואי חשבון ימשיך להיות גבוה ויציב.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min