איך לצאת מהמינוס בלי לוותר על ההוצאות שהכי חשוב לכם להשאיר?

זה לא כיף שהחשבון במינוס. זה ממש לא נחמד שיש הרבה חובות והלוואות. מצד שני, גם אי אפשר לחיות כמו נזירים, נכון? לעבור בין חנויות או אתרי מכירות ולוותר על זה ועל זה ועל זה. אז הפעם אנו רוצים לגלות לכם את השיטות להשיג את מה שנראה לכאורה, בלתי אפשרי. הכירו את הדרכים שיאפשרו לכם גם לצאת מהמינוס וגם לא לוותר על ההוצאות שהכי חשוב לכם להשאיר, כדי ליהנות ולא להרגיש מבואסים. כן, זה לא מדע בדיוני. 

לצאת מהמינוס – להיות מתוכננים

אי אפשר לשנות הרגלים כלכליים של שנים, מבלי לשנות לפחות כמה הרגלים לא בריאים. הרגל אחד שמאוד מומלץ לשנות כדי לצאת מהמינוס, זה להיות מתוכננים. חשוב שכל אחד וכל אחת מאיתנו ישכילו לבנות תוכנית פעולה המותאמת לכם. אם החברות הכי מצליחות בעולם רואות לנכון להכין תוכנית כלכלית, בוודאי שזה נכון לכולנו. אבל מה לעשות שלא כולנו אנשי עסקים או כלכלנים בכירים? זו לא באמת בעיה. כדי להתחיל להיות מתוכננים ולפעול לפי שיטה, נפגשים עם יועץ כלכלי פרטי. הוא יזהה דפוסי פעולה והרגלים שכדאי לשנות. הוא יזהה מה נכון בשבילכם לעשות, כדי להשיג באמת את המטרות שאתם רוצים. בלי חובות אבל גם בלי לחיות כמו נזירים שמסתפקים במועט. 

לשמור בצד כסף לבלתי צפוי

מלבד האפשרות להצטרף אל לימודי כלכלת המשפחה, כדי להבין מה זה כלכלה משפחתית נבונה, יש לא מעט מה לעשות. למשל, התחילו מעכשיו לשים בצד כסף לבלתי צפוי. הלא צפוי זו סיבה שגורמת להרבה אנשים לפרוץ את המסגרת בחשבון ולהיכנס למינוס. פתאום צריך למהר ולהזמין טכנאי למכונת הכביסה או שצריך לשלם על תיקון לא צפוי במוסך או שצריך לקנות משקפיים לילדה, כי הם נשברו בשיעור ג’ז או בלט. אם אתם שמים כל חודש כסף בצד, בדיוק לדברים האלה, כבר לא תצטרכו כל הזמן להגדיל את המינוס. בתוך זמן יותר קצר מכפי שאתם חושבים, תוכלו להיפטר מהמינוס אחת ולתמיד. 

מגדירים סדר עדיפויות, מה חשוב ומה פחות

ארגנו את כל החובות שלכם ברשימה אחת. נכון, זה לא נעים. נכון, זה עלול להיות קצת מפחיד. אבל אם מטאטאים את הדברים מתחת לשטיח, לא מצליחים באמת לענות על השאלה, איך יוצאים מחובות. אחרי שיש לכם רשימה של החובות שלכם, מתייחסים להוצאות עתידיות. שבו ונסחו מה בהוצאות שלכם הכי חשוב לכם. רשמו סדרי עדיפויות שיבהירו לכם מה יותר חשוב ומה פחות. במה שהכי חשוב לכם, לא צריך לקצץ יותר מדי. ובכל זאת, נסו לראות אם אפשר לחסוך קצת. במה שפחות חשוב, הפחיתו בהוצאות לעת עתה. ואנו לא אומרים לוותר על דברים נחוצים או רצויים. פשוט, קצת משנים חשיבה והרגלים. 

תקציב לבזבוזים, כך עושים את זה נכון

הטיפ האחרון והחשוב כל כך לצורך תכנון תקציב משפחתי מבלי לוותר על הוצאות חשובות, זה להתייחס לבזבוזים מרכזיים. כיף לבזבז מפעם לפעם, כיף לקנות משהו יפה, משהו נעים, משהו נוח או מותג הכי נחשק. אבל לא צריך באמת כל כך הרבה, כל חודש. הגדירו לעצמכם סעיפי תקציב מכל הסוגים. את מה שנחשב למותרות, חשוב לתקצב כאחוז מסוים מתוך סך ההכנסות שלכם או מתוך סך ההוצאות. ברגע שקניתם משהו שאתם שמחים בו, תנו לעצמכם זמן ליהנות ולהוקיר את הזה. אל תתייחסו לזה כמובן מאליו. ובכסף שתחסכו בזכות פחות קניות, תוכלו להתחיל לסגור מינוס וחובות. הרגשת החופש תעזור לכם להמשיך בכך עוד. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min