כללי יסוד של התנהלות כלכלית משפחתית נכונה

התנהלות כלכלית 

בעולם הפנטזיה, משפחות רבות היו רוצות לחיות במצב שבו יש להם כסף ללא הגבלה והן יכולות להרשות לעצמן לרכוש בכל עת את המוצרים הדרושים להם ולילדיהם וכך לחיות ברווחה כלכלית. אך במציאות, המצב הוא שונה לחלוטין ולכן כל משפחה צריכה לסגל לעצה התנהלות כלכלית אשר תואמת את רמת ההכנסות ואת רמת ההוצאות שלה. ההבנה והתווית הדרך אינה עניין של מה בכך ולמשפחות רבות לוקח חודשים ואף שנים כדי למצוא את המסלול שהוא הנכון ביותר עבורם ומאפשר להם לחיות בתנאים נוחים על פי המודל שקבעו לעצמם. 

כדי להבין את הדברים לעומקם, כדאי להכין רישומים ידניים או ממוחשבים הכוללים את פרוט ההכנסות ואת פרוט ההוצאות של בני הזוג. בנושא ההכנסות ממשכורת יש לא אחת כשלים עקב תחשיבים לא נכונים שבוצעו אצל המעביד ולכן כדאי לבחון נושא זה באופן מעמיק באמצעות בודק שכר מוסמך שיעבור על תלושי השכר בתקופה האחרונה ויעניק חוות דעת לאור הידע והניסיון שלו לגבי השכר. אם קיימות השגות, יש לפנות לחשב השכר בעסק כדי שיבוצעו התיקונים הנדרשים. ההוצאה הזו הקשורה לבדיקת תלושי השכר היא אקוטית ויכולה ליצור שינוי מהותי בנתוני ההכנסות ולכן מומלץ לבצע אותה במהלך העבודה המשפחתית על קביעת התנהלות כלכלית. 

הרעיון הכללי של התנהלות כלכלית 

הקו המנחה הוא זהה לכל משפחה, לצמצם את ההוצאות כך שסך ההכנסות יספיקו לסכומים הנחוצים עבור התנהלות הכלכלית שתאפשר לקנות את כל הצרכים הבסיסיים כמו מזון תוך ביצוע השוואת מחירים ותרופות ולשלם את כל החשבונות כמו משכנתא או שכר דירה, ארנונה, חשמל, מים, תשלומים לגנים, לחוגים, לבתי הספר או למטפלת הכול על פי גילם של הילדים. 

ניהול משק בית 

אין הבדל בין ניהול משק בית לבית ניהול עסק. התנהלות כלכלית נכונה היא צורך אקוטי בשני המקרים הללו. גם למשפחה יש תקציב ובני המשפחה עושים כל שניתן כדי לעמוד בו. שיטת החיסכון של המשפחה כוללת הפניה של סכום קבוע בכל חודש לטובת חיסכון. בהתאם לחשיבה המשפחתית על מטרת החיסכון, יוחלט על הסכום שינותב לכך. 

האפשרויות הן לדוגמה חיסכון לרכישת דירה, רכב, טיול משפחתי לחו”ל, שיפוץ בבית וכו’. על פי התוכנית שהכינו בני המשפחה בחלוף כמה חודשים, או כמה שנים הם יכולים לממש את החלום שלהם כאשר יש להביא בחשבון שלא אחת המחירים של חלק מהשירותים הללו עולים עם השנים ולכן די קשה להדביק את הקצב. 

הכנסה פאסיבית 

כדי להעצים את ההכנסות מדי חודש, אפשר לחפש דרכים שונות כדי ליצור הכנסות נוספות. הדבר תלוי בתחום העיסוק של בני הזוג ובכישורים שלהם וכך הם יכולים להיות עצמאיים בנוסף להיותם שכירים. בנוסף לכך, יש אפשרות כאשר מבצעים התנהלות כלכלית נכונה, לרכוש נכס כמו דירה או משרד בכל גודל רצוי ולהשכיר אותו כדי ליהנות מהכנסה קבועה בנוסף להכנסות מהעבודה השוטפת.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min