ייעוץ פיננסי למשפחות עם בן משפחה עם אוטיזם

התסמונות השונות שמשויכות לקשת האוטיסטית הופכות משנה לשנה לנפוצות יותר, בעיקר בזכות המודעות הרבה לנושא, האבחונים המקצועיים וההבנה שנדרשים פתרונות ייעודיים לבעלי ובעלות תסמונות אלה. גם שירות כמו ייעוץ פיננסי למשפחה יותאם ספציפית כשאחד מבני המשפחה זקוק לעזרה לקויות קשיי תקשורת, קשיים בוויסות החושי ו/או דפוסי התנהגות בעייתיים. 

מיצוי מלא של המשאבים הפיננסיים ומקורות העזרה

אחת המטרות החשובות של ייעוץ כלכלי למשפחות עם בן משפחה שנמצא על הרצף האוטיסטי היא הושטת מלוא העזרה האפשרית לאותו בן משפחה, כדי להעניק לו הזדמנויות אמיתיות להתפתחות מיטבית גם בצל הלקות. בהתאם הייעוץ יכלול גם סקירה של כל הדרכים שבהן המדינה מסייעת לבעלי אוטיזם בגילאים השונים. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שיש עמותות ומלכ”רים שפועלים למען שיתוף אנשים על הרצף האוטיסטי בשוק התעסוקה. דוגמה טובה לכך היא מכון ניצן אונים, שמציע מגוון רחב של תוכניות הכשרה לעבודה, עם או בלי דיור. הייעוץ הפיננסי למשפחה מתעדף באופן מושכל מימון תוכניות מסוג זה, וזאת מפני שכשאדם עם אוטיזם יוצא לעבוד, הוא לא “רק” משפר את מצבו הכלכלי אלא גם זוכה להעצמה משמעותית.

חיסכון אופטימלי לטווח ארוך

כל אדם חייב לחשוב גם על העתיד שלו, ובפרט כך הדבר במשפחות עם ילד (בכל גיל) עם אוטיזם. האחריות רבה, משום שקרוב לוודאי שאותו ילד יזדקק לסיוע ותמיכה בפן הכלכלי לאורך כל חייו. בניית תוכנית חיסכון לטווח ארוך כוללת שני מרכיבים חשובים: האחד, הגדלת סכומי הכסף שמוקדשים למטרה זו, בעיקר באמצעות צמצום הוצאות לא הכרחיות וגם פעולות כמו הוזלת עלות תיק ביטוחים ושירותים אחרים (אינטרנט וכו’). המרכיב השני הוא בחירה של מוצרי החיסכון שיניבו תשואה נאה ברמת סיכון שמותאמת למשפחה עם ילד עם אוטיזם.

התמודדות עם משברים פיננסיים

מרכיב נוסף בייעוץ כלכלי למשפחות הוא עזרה בהתמודדות עם משברים פיננסיים. במצב כזה הייעוץ יכלול הצגה של כל הפתרונות האפשריים ליציאה מהמשבר, תוך הבלטת היתרונות וגם החסרונות של כל אופציה, ובנוסף את ההשלכות ארוכות הטווח של כל פתרון בדרך לאיפוס החובות והבראה כלכלית אמיתית.

כלים להתנהלות חכמה יותר

אנחנו לומדים בבתי הספר מקצועות רבים, וחשובים, אבל כמה שעות מקדישה מערכת החינוך לחינוך להתנהלות כלכלית נכונה? התשובה, ברוב המקרים, היא אפס או כמעט אפס. התוצאה: רוב הישראלים, כולל המשכילים, לא מצוידים בכלים המתאימים להתנהלות כלכלית מיטבית. ייעוץ פיננסי למשפחות עם בן משפחה על הרצף האוטיסטי יכלול גם מתן כלים שכאלה, כך שגם בעתיד המשפחה תמצה את המשאבים שברשותה ותוכל לעזור לילד עם האוטיזם. עוד כדאי לזכור שבמקרה של אוטיזם בתפקוד גבוה ניתן לרכוש את כל הכלים החיוניים ולהשתמש בהם (בהתאם לגיל, כמובן) – וזהו עוד נדבך ביכולת של בעל האוטיזם לתפקד באופן עצמאי.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min