חשיבות ייעוץ כלכלי לניהול משק בית ועסק כאחד

ייעוץ כלכלי 

המצב הכספי הן בעסק והן של משק הבית הוא נדבך חשוב בחיי היום יום של כל אדם. כל אחד מאתנו רוצה לשמור על הכספים שלו כדי שיהיה לו די כסף עבור הרכישות הבסיסיות וגם עבור הוצאות מיוחדות. מעבר לכך אי אפשר מה ילד יום ותמיד חשוב שיהיה כסף בצד למקרים חריגים שבהם יהיה צורך להשתמש בכסף למטרה מסוימת.

יועץ עסקי בבית ובעסק 

ישראלים רבים אינם יודעים כיצד להתנהל כלכלית ולכן גם במקרים שבהם הם מרוויחים יפה, חלק מהכסף מנותב להוצאות שהן מיותרות, או שהם משלמים סכום גבוה לכל מוצר במקום לרכוש אותו במקום זול יותר. זו הסיבה שרבים הגיעו למסקנה שהם זקוקים להכוונה לאורך כל הדרך ולכן הם שוכרים את שירותיו של יועץ עסקי שיוכל לסייע להם להתנהל נכון כלכלית.

יועץ עסקי בעסק

כדי לסייע לבעל העסק, יועץ עסקי עובר על דוחות אקוטיים כמו דוחות רווח והפסד, תזרים המזומנים, מצב האשראי בבנק, חשבוניות של ספקים, תשלומי ריטיינר ועוד. כאשר הוא רואה את העלויות של הסעיפים השונים הוא מציע הצעות ייעול אשר כל אחת מהן תחסוך ממון רב לעסק. 

בין הסעיפים שבהם אפשר לחסוך בזכות הכוונה של יועץ עסקי הם חיסכון בדלק, בצריכת החשמל, ברכבים מיותרים, בייצור של מוצרים שאין להם דרישה, בעלויות של שילוח בין לאומי בהובלה אווירית או בהובלה ימית ועוד. בנוסף לכך יש מחלקות שבהן יש עובדים מיותרים כיוון שהתפוקה שלהם היא נמוכה מאד ולכן אפשר לפטר אותם וכך לצמצם בהוצאות השכר של כוח אדם זה. 

יועץ עסקי במשק הבית 

יועץ עסקי ביתי, בוחן את ההוצאות החודשיות של בני המשפחה בחשבון הבנק, כמו הוצאות במזומן שיש לבחון את טיבם, ריכוז הקניות באמצעות כרטיסי האשראי, צמצום השימוש בכמות גדולה של כרטיסי אשראי והתמקדות בכרטיס אחד או שניים בלבד שהם הכדאיים ביותר. 

כמו כן יבחן יועץ עסקי מהם הרגלי הקניות של בני המשפחה, אם הם עורכים אותן בסופרמרקט שכונתי שהמוצרים שם יקרים, או לחלופין מזמינים on line  מרשת שיווק שהיא זולה. אם הם נוהגים להזמין לעיתים תכופות אוכל מוכן שהוא יקר, או אוהבים להגיע למסעדות יוקרתיות. כל הנתונים האלו משפיעים בסופו של דבר באופן משמעותי על סך ההוצאות המשפחתיות.

זו הסיבה שיועץ עסקי קובע כללים בנושאים כספיים שונים כמו לדוגמה, תקרת הוצאות חודשית עבור מסעדות ורכישה של אוכל מוכן, המלצה לרכוש מוצרי מזון ברשתות ה on line  בלבד, ניצול מבצעים שונים במוצרים שיש בהם צורך שוטף בבית כמו לדוגמה סבונים ורכישה של כמות שתספיק לבני הבית לכמה שבועות. כך יוצרים חיסכון ברבדים השונים ויש צמצום הוצאות מיותרות.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min