טיפים לצבירת נכסים בדרך לחופש כלכלי

חופש כלכלי 

החלום של אנשים רבים הוא ליהנות מחיים מעושרים שבהם אין צורך לעבוד וחשבון הבנק מכיל כסף רב. אך במציאות העכשווית מדובר במצב שהוא ברוב המקרים לא קיים כיוון שלאור יוקר המחייה בישראל הכלכלה המשפחתית הופכת להיות מורכבת ולא פשוטה ליישום בחיי היום יום. עם זאת יש דרכים המאפשרות חופש כלכלי רק צריך ללמוד אותן, להבין את היתרונות ואת הערך המוסף שלהן וכך לפעול. זו דרך מעולה ליהנות מהפירות של אופציה זו אשר יובילו לרווחה כלכלית אך חשוב לא פחות הוא השקט הנפשי כשאין חובות או כשלים פיננסיים, שיוצרים דאגה רבה אצל כל אדם.

אחת האפשרויות הייחודיות היא קבלת משכנתא הפוכה כדי לקבל סכום כסף חד פעמי הנחוץ לבעלי הנכס או לחלופין קבלת קצבה חודשית בסכום של כמה אלפי שקלים. הרעיון של שיטה זו נובע מהאפשרות שבעלי נכס יוכלו לקבל הלוואה על סמך השווי של הנכס שלהם. את ההלוואה הזו הלווים אינם מחזירים בחייהם אלא הנכס נמכר לאחר מותם וכך הבנק מחזיר לעצמו את ההלוואה והיתרה מועברת ליורשים על פי ההסכם. בעלי הנכס יכולים לקבל סכום חד פעמי שהוא משמעותי ולבצע באמצעותו השקעה כמו רכישת נכס נוסף וכך הם מגדילים את ההון האישי שלהם עבור חופש כלכלי.

אפשרויות של חופש כלכלי 

דרך נוספת לשקט נפשי בפן הכלכלי הוא צמצום ההוצאות ויצירת מרווח רחב יותר בין ההכנסות לבין ההוצאות. כאשר בוחנים באופן מעמיק את ההוצאות החודשיות אפשר לראות מקומות רבים שבהם אפשר לצמצם בהוצאות. כמו לדוגמה לא לרכוש מוצרים מיותרים ברשתות השיווק כיוון שבסופו של דבר אף אחד מבני הבית אינו אוכל אותם ולאחר שהוא פג תוקף אין ברירה אלא להשליך זאת לפח. לכן מלכתחילה ההמלצה היא לא לקנות זאת. מעבר לכך יש לבצע השוואת מחירים משמעותית לפני כל רכישה הן כשמדובר בהוצאה גדולה כמו מקרר חדש, ריהוט או יציאה לחופשה. וגם בחיי היום יום, לבדוק היכן נמצא סל הקניות הזול ביותר ולבצע שם את הקניות המשפחתיות ברשת השיווק או לחלופין באתר האינטרנט שלהם כיוון שבמקרים רבים המחירים שם זולים יותר והמשלוח מגיע עד הבית כך שהנוחות היא מקסימלית. 

הכנסה פאסיבית מנכס נוסף 

מי שהצליח בזכות התנהלות נכונה של חופש כלכלי לרכוש נכס נוסף, גם אם מדובר בדירת שני חדרים בעיר, יכול להשכיר אותה וליהנות מדמי שכירות נאים בכל חודש. אם בעל הנכס נזקק למשכנתא מעבר להון העצמי שלו כדי לרכוש את הדירה הזו, בשנים הראשונות דמי השכירות מכסים את תשלומי המשכנתא. אך לאחר כמה שנים הוא נהנה מהכנסה פאסיבית נאה בכל חודש.

נכסים דיגיטליים 

אחת האפשרויות הנוספות עבור חופש כלכלי היא על ידי הקמה של נכסים דיגיטליים כמו אתרי אינטרנט שאפשר להשכיר אותם וכך ליהנות מהכנסה קבועה בכל חודש ממפעיל האתר. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min