איך לחסוך לגיל הפנסיה נכון?

יש אנשים אשר פוחדים מן הזקנה והחשש הזה במקום. אך עליכם להבין כי הזקנה גם פותחת לכם דלת לחיים מאושרים וזאת מכיוון שאין לכם מסגרת זמנים ואתם יכולים לעשות כל דבר שאתם רוצים מנסיעות לחו”ל ועד חוגים. אך אם אתם רוצים לעשות זאת בזקנה אתם חייבים שיהיה לכם כסף לכך וזה אומר שאתם צריכים לחסוך לפנסיה. ללא חיסכון פנסיוני יהיה לכם קשה להתקיים ואתם לא תוכלו להפסיק לעבוד ועל כך יש לתת את הדעת.

אם אתם רוצים לחסוך נכון לפנסיה כדאי לכם להתחיל בגיל צעיר. עליכם להבין כי הדבר החשוב ביותר בחיסכון פנסיוני זה הריבית שאנו מקבלים על החיסכון. כך אם תתחילו לחסוך מגיל צעיר הריבית תשחק תפקיד מרכזי בחיסכון שלכם וכך תוכלו להגיע לפנסיה נאה מאוד בזקנה וזה חשוב ביותר לאיכות החיים שלכם.

מהו הדבר החשוב ביותר בחיסכון פנסיוני?

אם אתם רוצים לדוגמא לגור במה שקרוי דיור מוגן אתם חייבים פנסיה מכובדת. אז איך נגיע לפנסיה כזאת? אם כן אנשים רבים לא מודעים לעובדה כי העמלות שאנו משלמים לקרן הפנסיה יכולות להיות מאוד גבוהות ואנו יכולים לאורך השנים והחיסכון שלנו לשלם מאות אלפי שקלים רק על עמלות.

יש עמלת צבירה ועמלת הפקדה וכל עמלה כזאת יכולה להגיע לכסף רב. לכן אחד הדברים החשובים ביותר בחיסכון פנסיוני זה להתמקח עם קרן הפנסיה על גובה העמלה שאנו משלמים. עליכם להבין כי אין כאן מקום להתביישות וכי מקח הוא דבר חשוב ביותר בחיסכון פנסיוני ויש לו השפעה עצומה על הכסף שלכם ועל הפנסיה שלכם.

מדוע כדאי לי להתייעץ עם יועץ פנסיוני בנוגע לפנסיה שלי?

עליכם להבין כי עולם הפנסיה הוא בין העולמות המסובכים ביותר שיש וזאת מכיוון שיש המון חברות בתחום והמון סוגי חיסכון. על רקע זה אדם מן הישוב מתקשה להבין ולדעת מה לעשות עם החיסכון הפנסיוני שלו. אז מה אפשר לעשות?

אם כן הצעד החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה לפנות אל יועץ פנסיוני אשר ייעץ לכם היכן להפקיד את הכסף שלכם. עליכם להבין כי היועץ יכול לסייע לכם המון ולכן כה כדאי לפנות אליו. אנו ממליצים לפנות אל יועץ חיצוני שלא עובד בחברה כלשהי וזאת מכיוון שכך תבטיחו כי הוא יהיה אובייקטיבי וייעץ לכם על פי טובתכם ולא על פי טובת החברה.

האם כדאי לי לחסוך בחברה גדולה או קטנה לפנסיה?

אחת השאלות החשובות ביותר היא האם כדאי לנו לחסוך בחברה גדולה או קטנה? אם כן הגודל של החברה פחות חשוב ומה שחשוב זה היכולות שלה. כדאי לכם לבחון את התשואות של החברה לפני שאתם בוחרים בה ואת סטיית התקן שלה בכדי להבין האם היא משקיעה בצורה מסוכנת או לא וכך לבחור את החברה הטובה בשוק, גדולה או קטנה.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min