איך לחסוך בהוצאות משק הבית?

עובדה היא שהרבה אנשים מתלוננים על מחירי הדיור בישראל. אנו לא טוענים שזו טעות כי זה נכון, אבל צריך לזכור עובדה נוספת. הוצאות המחייה בישראל גבוהות וכולנו מתמודדים עימן כל חודש בחודשו. אך מסתבר שאם קצת משנים הרגלים, אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף בהוצאות משק הבית. החיסכון המצטבר כל כך משמעותי, שהוא יכול להיות ממש משנה חיים. נסו ותיווכחו – אתם יכולים רק להרוויח מזה.

זורקים אוכל? כנראה שכדאי להתנהג אחרת

ענו על השאלה הבאה – האם אתם מוצאים את עצמכם מדי פעם זורקים אוכל מהמקרר? האם אתם משליכים ירקות שנרקבו, זורקים חלב חמוץ או אוכל לא טרי שאיננו ערב לחך? בכל פעם שאתם זורקים אוכל, אתם בעצם זורקים לפח כסף, הרבה כסף. אז מעבר לכך שזה רעיון טוב לשדרג את מיומנות הבישול ולחפש מקומות ממולצים ללימוד בישול, אל תייצרו מאגרי אוכל בבית. קנו פחות אוכל שנוטה להתקלקל. השתמשו במזון הטרי שיש ברשותכם. הכינו רשימות מסודרות של מה לקנות ומתי לקנות. מהר מאוד תגלו שאתם קונים מה שצריך, משלמים פחות על הוצאות המזון וגם לא זורקים אוכל לפח.

לקנות מכשירי חשמל חסכוניים

אם עשינו לכם תיאבון או חשק ללמוד לבשל, תוכלו לגשת לאתרים כגון Tfood וללמוד איך מבשלים או אופים בצורה מקצועית וטעימה. אבל כעת נחזור לדרכים המוצלחות לחיסכון בהוצאות משק הבית. הביטו סביבכם, במכשירי החשמל ובנורות שפזורים בביתכם. חלק מהמכשירים הללו מיושנים. זה אומר שהם לא יעילים והם מבזבזים הרבה חשמל. רק לאחרונה דווח על עלייה במחירי החשמל. זו הזדמנות טובה להתחיל להכניס הביתה מכשירים יותר חסכוניים. מלבד זאת, סגלו הרגלי שימוש חכמים יותר. לדוגמא, אל תפעילו את מדיח הכלים כשהוא חצי ריק. הפעילו אותו רק כשהוא מלא, וכך תחסכו חשמל, תחסכו חומרי ניקוי וכמובן תחסכו בהוצאות.

פחות מותגים, יותר כסף בכיס

הארון שלכם מלא מותגים? אתם קונים מוצרים לבית רק מהפירמות הכי ידועות? שימו לב שלא תמיד יש הצדקה מלאה למלא את הבית במוצרי או בפריטי מותגים. מותגים יכולים לעלות לכם עד עשרות אחוזים יותר. נסו מדי פעם להעדיף מוצרים תחליפיים במקום כאלה עם תוויות מפורסמות. החיסכון בהוצאות יהיה ניכר.

תיקונים בשיטת עשה זאת בעצמך

בדורות הקודמים, לכל אחד היה בבית ארגז כלים. כל אחד ידע איך להחליף ברז, איך לקדוח חור בקיר, איך להתקין דיבלים, לצבוע, לנסר וכן הלאה. אפילו אם אין לכם מושג בתיקונים, תוכלו להתחיל לשנות את המצב. ישנם קורסים וגם הדרכות אונליין, איך לבצע תיקונים בבית. תיקונים מסוג זה, בשיטת עשה זאת בעצמך, יחסכו לכם כסף רב בהוצאות הבית השוטפות. חוץ מזה, תוכלו להרגיש גאים במעשה ידיכם. הרווחתם שתי ציפורים במכה אחת.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min