איך צריכה איכותית מול כמותית יכולה לחסוך לכם בהוצאות

את הרעיון של איכות מול כמות אפשר ליישם על כל הדברים המקיפים אותנו, כולל על המזון שאנחנו צורכים, על הבגדים שאנחנו לובשים ועל כל המוצרים האחרים שאנחנו רוכשים כמעט מדי יום ביומו. אם נסתכל סביבנו נראה עודפים מהכול, וכשמדובר במשפחה עם ילדים שגדלים וצריך להלביש ולהאכיל אותם, זה נראה כאילו נהיה עסוקים בקניות לנצח נצחים.

בשלב זה, אתם יכולים להחליט לסגת צעד אחורנית ולקחת שליטה על העניינים, ועדיין לספק לבני המשפחה את כל הדברים שהם צריכים. שימו לב שהמפתח כאן הוא ׳צריכים׳ ולאו דווקא ׳רוצים׳. אם כי לפעמים אפשר ליהנות מקנייה של דברים שאנחנו ׳רוצים׳ כמו בגדים חדשים לילדים לחג הקרוב או טבעות זהב כמתנות אהבה ליום הנישואין.

מכול מקום, על ידי יישום מנטרה של ׳איכות מול כמות׳, בכול אחד מהיבטי החיים, אתם יכולים לחסוך בהוצאות, להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלכם המשפיעה לרעה על הסביבה, להעריך באמת את הדברים שיש לכם ולהשקיע בפריטים שישמשו אתכם לאורך זמן, במקום לקנות בלי הכרה דברים לשימוש קצר מועד.

סיבות בגינן עדיף לבחור באיכות על פני כמות

איכות טובה יותר לבריאות שלכם

הסיבה הראשונה בגינה עדיף לבחור באיכות על פני כמות היא שזה טוב יותר לבריאות שלכם. כאשר אתם בוחרים במזון איכותי, אתם נותנים לגוף שלכם את החומרים המזינים שהוא צריך על מנת לתפקד כראוי. אחרי הכול, צריכה מרובה של מזונות מעובדים באיכות נמוכה, עלולה להוביל לבעיות בריאותיות כמו השמנת יתר, מחלות לב או סוכרת.

איכות חוסכת בהוצאות בטווח הארוך

פריטים איכותיים הם בדרך כלל יקרים יותר מאשר הפריטים שאיכותם נמוכה יותר. אבל בטווח הארוך, קניית פריטים איכותיים היא זולה יותר מההוצאות שלכם על הרבה פריטים זולים. הסיבה לכך היא פשוטה: הפריטים האיכותיים נוצרו כדי להחזיק מעמד זמן רב, כך שלא תצטרכו להחליף אותם לעתים קרובות. זה אומר שבטווח הארוך ההוצאות שלכם יופחתו.

האיכות טובה יותר לסביבה

במצבה העגום של הסביבה, חשוב מאוד שכולנו נחשוב על הדברים שאנחנו קונים וכיצד הם משפיעים על כדור הארץ. מוצרים בני קיימא, שעשויים להחזיק מעמד זמן רב יותר, טובים הרבה יותר לסביבה, מאשר מוצרים זולים שיגיעו די מהר למזבלה.

האיכות מסייעת לניהול חיים פשוטים יותר

אחד היתרונות של בחירה באיכות על פני כמות, נעוץ בכך שזה עוזר לפשט את החיים. וחיים פשוטים יותר יכולים להיות מאוד מתגמלים. כאשר יש לכם פחות דברים, חפצים, פריטים, יש לכם גם פחות עומס ופחות דברים שאתם צריכים לדאוג להם. ואז אתם פנויים להתמקד בדברים שבאמת חשובים לכם.

האיכות נותרת בזיכרון שלנו

בדרך כלל, הדברים שעליהם אנחנו מסתכלים אחורה בגעגועים, הם זיכרונות נעימים הקשורים לדברים של איכות ולא של כמות. זה יכול להיות הדובי הישן מהילדות, ולאו דווקא הצעצוע הטכנולוגי החדשני ביותר. וזה יכול גם להיות התכשיט האיכותי שקיבלנו מהאהוב, ולא שלל התכשיטים הזולים שנרכשו בשוק.

אמנם, הזיכרונות לא חיים בתוך החפצים עצמם, אבל החפצים שבהם בחרנו להקיף את עצמנו, יכולים להשפיע על מצב הרוח שלנו ועל ההרגשה שלנו לגבי זיכרונות מסוימים.

האיכות היא ייחודית יותר

כשאתם קונים פריט המיוצר בייצור המוני, אתם עושים את מה שכולם עושים. אבל כשאתם קונים פריטים איכותיים, סביר יותר שתוכלו ליהנות ממוצרים ייחודיים, שאין לאנשים רבים אחרים. הסיבה לכך היא שפריטים איכותיים נעשים לרוב בעבודת יד, ולא בייצור המוני.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min