איך זוג צעיר יכול לחסוך לאחר חתונה?

החלום של כל זוג צעיר הוא לרכוש דירה משלו בסביבת המגורים האהובה עליו. כדי לממש חלום זה הם צריכים לצבור הון עצמי שערכו הכספי הוא די גבוה כיוון שבלעדיו הם לא יוכלו להתחיל את הדרך הזו. בכל דירה יד שנייה, חדשה, או מחיר למשתכן על הלקוחות להעביר סכום מסוים בשלבים השונים ובנוסף לכך הם לוקחים משכנתא. לאור העלייה בריבית בחודשים האחרונים עלו גם סכומי החיובים החודשיים עבור המשכנתאות ולכן הנטל הכספי שרובץ על המשפחות הצעירות הוא די כבד. זו הסיבה שהם מבצעים מהלכים שונים כדי להפחית בהוצאות השוטפות ולחסוך כסף לאחר החתונה. 

בתחילת הדרך כל זוג צעיר נמצא באופוריה לאחר החתונה המדהימה שלהם במקום היפהפה גן אירועים בשרון . הם עדיין לא מעכלים שהם זוג נשוי ובתום התחשיבים והתשלומים לספקים השונים נותר בידם בדרך כלל סכום כספי שאותו הם מעוניינים לחסוך, כדי לצבור כספים לתוכניות העתידיות שלהם. הם בוחנים כמה וכמה אופציות כדי למצוא את הדרך המיטבית עבורם שבה אפשר להשקיע הן סכום כסף ראשוני והן סכום כסף חודשי באופן קבוע.

תוכניות חיסכון עבור זוג צעיר 

הדרך הפשוטה והנוחה ביותר היא חיסכון בבנק. בוחרים את המסלול הנוח ביותר וזאת על פי המועד הצפוי להוצאת הכסף. כך אפשר לתאם חיסכון יום יומי, לשנתיים וגם לפרקי זמן ארוכים יותר. לתוכניות החיסכון בבנק יש יתרונות אך גם חסרונות. מצד אחד אין סיכון כמו לדוגמה בשוק ההון, אך מצד שני הריבית שמשולמת על ידי הבנק היא אפסית. במקרים האלו אין ברירה וכל זוג צעיר מנהל משא ומתן מול הבנק כדי לקבל את התנאים המסחריים הטובים ביותר. 

בחודשים האחרונים בנק ישראל העלה את הריביות כמה פעמים ולכן אף על פי שהסכום הכספי נשאר זהה, ערך הכסף פחת וכך גם כוח הקנייה שלו. 

תוכניות חיסכון בחברות הביטוח ובחברות ההשקעות 

חברות הביטוח וחברות ההשקעות השונות מציעות כמה מסלולים של חיסכון. כדי לא ליצור סיכון של ההון הקיים כדאי לתאם השקעות שהן סולידיות ולא בעלות סיכון גבוה. במצב הקיים כעת במשק מאבד הכסף לא אחת מערכו וזו עוגמת נפש עבור מי שעושה כל שניתן כדי לחסוך כספים עבור מטרה חשובה.

מגורים אצל ההורים 

הדרך המומלצת כדי לחסוך בהוצאות היא לגור אצל ההורים. לא תמיד זה נוח אך במקרים רבים זה פרקטי ומשרת את המטרה. כאשר אין הוצאות ישירות של זוג צעיר עבור שכר דירה, חשמל, ארנונה, מזון ועוד מדובר בסכומים משמעותיים בכל חודש. זוגות צעירים מנתבים בחודשים או בכמה שנים הראשונות את מרבית ההכנסות החודשיות שלהן משכר עבודה לטובת החיסכון וכך הם מצליחים לצבור סכומי כסף משמעותיים.

לאחר תקופה מסוימת הם רוכשים דירה וכך יכולים לעזוב את הקן של ההורים ולהתחיל חיים עצמאיים. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min