טיפים בנושא התנהלות כלכלית נכונה בדרך לדירה

המלצות לרכישת דירה

לקנות דירה בישראל זה צעד משמעותי מאוד, אישית וגם כלכלית. אין ספק כדירה מעניקה תחושה של יציבות וחשוב לא פחות – היא חוסכת את הצורך לשלם מדי חודש עוד ועוד שכירות. אם נמאס לכם לחלום על דירה ואתם רוצים להתקדם ליעד החשוב בצורה ממשית, הקדימו לסגל לעצמכם שגרה של התנהלות כלכלית נכונה יותר. תופתעו לגלות שהכסף שתחסכו בדרך זאת יאפשר לכם להגיע לבית משלכם הרבה יותר מכפי שחשבתם. 

צאו מהמינוס, זה כדאי 

בדרך לדירה שווה להכיר כל מיני שיטות לרכישת דירות מוזלות. לצד מבצעים תקופתיים בעידוד ממשלתי, כדוגמת מחיר למשתכן לזכאים, ניתן למצוא דירות שנבנו בשיטת בניה קלה בשוק החופשי. שיטה זו מאפשרת לקבלנים להוזיל את הדירות במידה בלתי מבוטלת. אבל חשוב לא פחות – לסגל התנהלות כלכלית ללא מינוס בבנק. הידעתם שהבנק גובה ריבית גבוהה על המינוס שלכם? ברגע שתצליחו להיפטר מהמינוס בבנק, הכסף שתחסכו כל חודש יעזור לכם לממן יותר בקלות את המשכנתא. אפשרות נוספת היא השקעה בנדל"ן אשר תאפשר לכם לקבל הכנסה חודשית בלי לעשות יותר מידי

זהירות מלכודת תשלומים

מרגישים שאתם מכורים לקניות באשראי? השתמשו יותר במזומן, כדי שתשלטו בהוצאות. כמו כן, אם אתם רגילים לשלם בתשלומים, התחילו להיגמל מכך. חלוקה של רכישות לתשלומים רבים גורמת מבחינה פסיכולוגית לתחושה שמדובר בהוצאה קטנה. מחקרים מראים שאנשים שקונים בתשלומים נוטים יותר לקנות דברים שלא נחוצים באמת או שנמצאים נמוך בסדר העדיפויות. בנוסף, שימו לב שתשלומים בכרטיסי אשראי (עסקאות קרדיט) עולים לכם גם בריבית. כן, מדובר בהלוואה לכל דבר. 

היזהרו מסופרמרקטים עירוניים, העדיפו מוזלים 

חנויות נוחות או סופרמרקטים עירוניים נוטים לגבות הרבה יותר כסף, עבור סל קניות ממוצע למשפחה. עדיף לרכז את הקניות ולערוך אותן בחניות מוזלות, בדיסקאונטים או ברשתות שפונות לקהל החרדי – דתי. אלה מקומות שיוכלו לאפשר לכם להוזיל במידה ניכרת את ההוצאות על מזון, חומרי ניקוי וכדומה. פירות וירקות העדיפו לקנות בשוק. וכמובן, השתדלו לקנות על פי רשימה. כך לא תתפתו לרכוש דברים שלא באמת צריך ושסתם יתקלקלו. 

השתמשו בטיפים לחיסכון בחשמל 

הוצאות חשמל גבוהות אינן גזירת גורל. נכון, תעריף החשמל התייקר לאחרונה, אבל אפשר לעשות הרבה מאוד כדי לשלם פחות. למשל, הפעילו מכשירי חשמל זללנים בחשמל, בשעות השפל (בשעות השיא, התעריף גבוה יותר). כשאתם מחליפים מכשיר חשמלי ישן, שימו לב לדירוג האנרגטי. מכשירים בדירוג אנרגטי נמוך, צורכים הרבה פחות חשמל וחוסכים הרבה כסף. התקינו טיימר או שעון שבת לדוד הביתי. 

הגדירו תקציב בילויים מראש 

הרבה אנשים חוששים שהתנהלות כלכלית נבונה מחייבת אותם לוותר על תענוגות. אנו לא ממליצים לוותר בכלל על בילויים ועל חוויות מהנות, אלא לשים גבול. הגדירו תקציב מסוים לבילויים, בשיעור נכון מתוך התקציב החודשי. כמו כן, זיכרו שישנם בילויים שלא עולים כסף כמו בילוי בחוף הים וכן פעילויות ספורט עממי, בתשלום סמלי. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף