6 טיפים שישמרו על התקציב המשפחתי שלכם מפני קריסה בתקופות משבר

תמיד חשוב לשלוט בתקציב, גם בתקופות הכי טובות ובוודאי שבתקופות קשות של משבר.
תקופות הקורונה הוכיחה שאף אחד לא חסין ממשבר, אז אתם צריכים להיות מוכנים. 

חשוב להגיע לרגעים כאלה עם תוכניות חיסכון או השקעות רווחיות, אבל לא תמיד זה מספיק. כדי לצלוח את המשברים ולצאת מהם מחוזקים, יש לנקוט לפעמים בצעדים לא פשוטים, ולא מובנים מאליהם. מה עושים? יש לנו כמה טיפים שיכולים לסייע.

תבחנו את התקציב שלכם

אם מסיבה כלשהי ההכנסות שלכם פחתו, יכול להיות שהתקציב שהכנתם בעבר כבר לא רלבנטי. עליכם ליצור תקציב חדש, בהתאם לשינויים שהתרחשו ולציפיות שלכם לגבי העתיד. תכנון יעיל ומושכל יעזור לכם להשתלט על המצב, להבין על מה אתם מוציאים ולהרגיש פחות לחוצים.

בזמן שאתם עושים את זה, אתם יכולים להתחיל לחשוב על עלויות בהן אתם יכולים לקצץ.

תנהלו משא ומתן על המשכנתא או שכר הדירה

הוצאות על דיור נוטות להיות כבדות מאוד. אם  מתקשים או כלל לא יכולים לעמוד בתשלומי המשכנתא החודשיים שלכם, כדאי שתפנו לבנק ותבקשו ממנו עזרה. בנקים ומלווים אחרים יכולים להציע חלופות, למחזר את המשכנתא ועוד. לחילופין, אם אתם גרים בשכירות, תשלקו לפנות לבעלי הדירה, ליידע אותם לגבי מצבכם הרגיש ולנהל איתו משא ומתן על תוכנית תשלום. 

תצמצמו את הוצאות הקניות והמזון

הוצאות על מצרכים לבית, ובעיקר על אוכל בחוץ, מנפחות מאוד את סך ההוצאות החודשי של כל משפחה. כמובן שאנחנו לא ממליצים לכם לוותר על מזון, אבל בהחלט ניתן בדרך כלל לצמצם עלויות. תשתדלו להזמין מבחוץ כמה שפחות, לרכוש כמה שיותר מוצרים גנריים ולבשל בבית. אם יש לכם כרטיס מועדון באחת מרשתות המזון, תנצלו אותו עד תום – תרכשו מוצרים במבצע, תאגרו נקודות וכו’.

תשימו לב לעלויות של קניות ובידור באינטרנט

כאשר אנשים סובלים מחרדה או עוברים תקופות קשות, זה טבעי לנסות לנקות את הראש בכל מיני דרכים. רבים בוחרים לבלות שעות מול המסך, לגלול באתרי הקניות המקוונים ולהוציא כסף על מוצרים, שבמצבים אחרים בכלל לא היו חושבים עליהם.

תנסו להימנע מזה, ותבחנו לעומק את הוצאות הפנאי שלכם. האם אתם צריכים את כל המנויים לסטרימינג, מוזיקה ותחומים אחרים, או שאתם יכולים לוותר על חלקם לתקופה מסוימת? קל מאוד לצאת משליטה עם הוצאות ברשת, אז שימו לב.

תנסו ליצור מקורות הכנסה נוספים

האם מקורות הכנסה נוספים עשויים להיות זמינים עבורכם? אנחנו לא מתכוונים בהכרח לעבודה נוספת, אלא למקורות פסיביים – השקעות, שכר דירה, מלגות, סיוע מגורמים רשמיים וחברתיים ועוד.

תבקשו עזרה

לסיכום, חשוב שתבינו שאתם לא לבד. לא קל לדבר עם אנשים על מצבכם הכלכלי, אבל תופתעו לא רק לגלות כמה חופשיים יותר תרגישו לאחר מכן, אלא גם כמה עזרה עשויים להציע לכם.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min