סגרתם את החובות והתחלתם לחסוך? כך תוכלו להגדיל את ההון שלכם!

כיצד מסייעים לכסף להגדיל את עצמו ולהניב כסף נוסף? כיצד ניתן להרחיב את המודעות וההשכלה בתחומי ההשקעה? כל זאת ועוד, בכתבה הבאה.

כיצד כסף מגדיל את עצמו?

איך מגדילים את ההון? ובכן, השאלה הזאת לרוב מעלה פרדיגמה של “כסף שמרוויח כסף”. כלומר, לתת “לכסף לעבוד עבורך”. כיצד כסף עושה את זה? ובכן, כדוגמה, ניתן לקחת את עסקי המשכנתא. המשכנתא, כהלוואה, היא מוצר פיננסי. הלקוח רוכש כסף, ומשלם עליו על ידי עוד כסף (שיעור הריבית). באופן כזה, הבנק נותן לכסף, להרוויח עבורו עוד כסף.

הבנק מוכר כסף. כשאנחנו משקיעים כסף, אנחנו מעין רוכשים מוצר כלכלי, או מוכרים מוצר כלכלי. לדוגמה, לרכוש מניות, בבורסה, תאפשר לנו לקנות ערך פוטנציאלי, מתוך כוונה למכור אותו בשלב מסוים ברווח גדול יותר, ו/או על מנת לסייע לחברה מסוימת לצמוח – כדרך השקעתנו בה. האם צריך קורס השקעות בבורסה על מנת לדעת איך לעשות את זה?

האם נכון ללמוד על השקעות?

ובכן, יש אנשים שיכולים לתהות לעצמם, אם נכון להם להשקיע בקורס המלמד השקעות. וזה מאוד מאוד תלוי. לעתים, כדאי ללמוד משהו, אולי במסגרת קורס – על מנת להחזיק באוצר מילים פנימי אשר יסייע לפרש את העולם. ועם זאת, מדובר בשכבה מסוימת שאנחנו רוצים להלביש על שכבות בסיסיות יותר. לדוגמה, אם אנחנו לומדים שיווק – אנחנו רוצים להלביש את כל הטכניקות הללו, על הבנה עסקית רחבה יותר.

על מנת להבין כיצד השיווק משרת את העסק. באופן דומה, אנחנו רוצים לבדוק כיצד הקורס, משרת, את הרצון והיכולת שלנו להגדיל את ההון. האם המרצים בקורס, לדוגמה, הם אנשים שיודעים לעשות זאת באופן אמין ועקבי, ואם כן – האם הם מלמדים באופן יעיל. אלו הן שאלות משמעותיות במסגרת השיקולים.

כיצד להבין את המוצר הפיננסי?

על כן, על מנת להגדיל את ההון, אולי כדרך השקעתו – עלינו להבין את המוצר הפיננסי שאנחנו יכולים לרכוש או למכור. כדרך כך שאנחנו מבינים אותו במידה מספקת, אנחנו יכולים לזהות את הפוטנציאלים שלו. לזהות הזדמנויות ואפילו לייצר אותן בהקשרים המתאימים. כאשר אנחנו לומדים ומגלים אפיקי השקעות, מבינים כיצד להשקיע בהם ולנהל השקעות בחכמה – זה בהחלט יכול לעזור לנו להתנהל בעולם ההשקעות והפיננסים ולהחזיק במעין אוצר מילים פנימי שיכול לסייע בתרגום האפשרויות השונות על מנת שנוכל להבין מה מהן ,אם בכלל, אכן יכולה להתאים.

האומנות לצד המדע

יש אנשים שמשקיעים בבורסה זה זמן, ואף על פי שהם אולי מכירים את כל המושגים וכל הניואנסים, החכמה שלהם היא כנראה עמוקה יותר מאשר ידיעה קונקרטית של המושגים השונים, והפרטים הטכניים השונים. יכול להיות, כי השקעה בבורסה מערבת גם אומנות מסוימת, יכול להבין את השווקים, יכולת להבין את החברות המעורבות ואת התנועות בשוק – וכן הלאה אלמנטים. ועם זאת, אם רוצים ללמוד לכל הפחות את השפה המשותפת בתחום, ושלל דרכים יעילות יותר לחשוב על השקעות ואף להשקיע ויש קורס שממש יכול להתאים – יכול להיות, שעבור אנשים מסוימים בנסיבות המסוימות – זה בהחלט יהיה צעד הולם.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min