איך לבנות בית חדש עם ניהול כלכלי נכון?

בניית בית חדש הוא תהליך מאוד מרגש לזוגות צעירים שכן סוף סוף תוכלו להיות עצמאיים ולצאת מהבית של ההורים, אך בו זמנית נוכחים לדעת שמדובר בהוצאה כספית מאוד גבוה, וללא עזרת גורם חיצוני כמו משפחה, הדבר יכול להוביל לבעיות כלכליות גם שנים קדימה. אז איך בכל זאת בונים בית חדש ושומרים על ניהול כלכלי נכון? הנה מספר טיפים.

בניה נכונה עבורכם

כפי שאמרנו, בנית בית חדש עלולה להביא להוצאות כלכליות רבות, אך אם תבחרו בשיטת בניה שדווקא יכולה לסייע לכם לצמצם את העלויות, תוכלו לבנות בית חדש בתוך מספר חודשים. לכן, אנו ממליצים לעשות סקר שוק קצר, שבו תוכלו למצוא את כל הטרנדים החדשים ביותר בתחום האדריכלות. אחת השיטות הטובות ביותר שצוברות תאוצה בשנים האחרונות היא בניה קלה. זוהי שיטת בניה חדשנית המאפשרת בנית מבנה, בזמן קצר יחסית של כ-4 חודשים מאחר וחלקי המבנה השונים מיוצרים במפעל ומורכבים בשטח. בנוסף לכך, שיטת בניה זו מאפשרת לכם בעצם לתכנן את נראות הבית כבר בשלב התכנון והבניה. יתרונות אלה מאפשרים גם חיסכון כספי, שכן ההליך לוקח מעט זמן יחסית, אך גם ישמר לכם למשך שנים רבות תודות למוצרים מהם נבנה הבית שהם קלים וגמישים לכל סוגי המשטחים שעליהם יבנה הבית.

תיצרו תקציב 

מעבר לתהליך בנית הבית, חשוב גם לשמור על תקציב חודשי ולהתחיל לחסוך במקומות שאפשר. בשלב זה, אנו ממליצים להכין רשימה מסודרת שבה כל ההוצאות שלכם. כמובן שהוצאות בסיסיות כמו אוכל, מוצרי צריכה בסיסיים ותשלומים הם דבר שלא ניתן להתחמק מהם, אך גם בהם אפשר לחסוך. כך למשל, כאשר אתם עושים קניות בסופר, תמיד תביאו איתכם רשימת קניות מסודרת של כל מה שאתם צריכים. כך תוכלו להיות בטוחים שתקנו רק את מוצרי הצריכה הבסיסיים ולא תכולו להתפתות לקנות מוצרים שאתם לא צריכים. דוגמא נוספת לכך תוכלו למצוא בשוק הסלולר, כיום הרבה חברות מציעות מארזים של כמה מוצרים ביחד כמו טלפון, אינטרנט וכבלים, כך שתוכלו לקבל אותם במחיר מוזל. 

לפעמים עדיף להישאר בבית

דרך נוספת להתחיל לחסוך בהוצאות החודשיות שלכם היא באמצעות הגבלת היציאות שלכם- נסו להימנע מבילויים ויציאות יקרות. כך למשל, עדיף שתצאו למסעדה רק אם יש לכם מה לחגוג, אחרת אפשר להכין ארוחה טובה ומזינה גם ממוצרים שיש בבית. נסו למצוא מתקון ברשת ולהכין משהו בבית שלכם, כך גם תוכלו להינות מערב שקט בבית וגם תוכלו לחסוך. כמובן שכדאי גם להימנע מהזמנת אוכל מבחוץ לבית, שכן בקלות תוכלו להוציא הרבה כסף על משלוחים. 

השתמשו במזומן

כיום הרבה יותר קל פשוט לפתוח את הארנק ולשלם על כל מוצר באשראי, אך כאשר אתם עומדים על תקציב מסוים, הדבר לא כל כך קל. לכן, אנו ממליצים להתחיל להשתמש במזומן במקום באשראי. כך, תוכלו לפקח על כל מוצר שאתם קונים, ולא לעשות החלטות פזיזות. אם יש לכם כסף בארנק תכולו להיות יותר אחראים על התקציב.

לסיכום, תהליך בנית בית לא חייב לרושש אתכם, וניתן לבנות את בית החלומות שלכם יחסית בקלות. כל מה שתצטרכו לעשות זה לבחור בשיטת בניה מתאימה ולהתחיל לחסוך בהוצאות החודשות שלכם, בדרך לעצמאות כלכלית. 

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min