איך נכון לבחור יועץ משכנתא?

בחירת יועץ משכנתאות היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו להחליט כשאתם קונים דירה למגורים או להשקעה. יועץ טוב יכול לעזור לכם לנווט בעולם המורכב של המשכנתאות ולהרכיב את ההלוואה המתאימה לצרכים שלכם. אם עדיין לא בחרתם יועץ משכנתאות שאתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו בעניין כה חשוב או שאתם מתלבטים בין כמה ספקים של השירות הזה, קבלו טיפים שיעזרו לכם להחליט אל מי כדאי לכם לפנות!

חפשו יועץ עם נוכחות מקומית

יועץ שיש לו נוכחות מקומית באזור שלכם עשוי להבין טוב יותר את שוק הנדל”ן המקומי ואת צוותי העובדים של הבנקים המקומיים. הם יודעים איך לדבר עם אותם האנשים ואיך להוציא מהם את התנאים הטובים ביותר עבורכם. היכרות של יועץ משכנתאות עם הפקידים האלה יכולה להשפיע באופן משמעותי על התנאים שתקבלו, לטובתכם כמובן.

תבדקו איך היועץ רוצה להיות מתוגמל

יועצי משכנתאות נוהגים לקחת תשלום שמחושב בדרכים שונות, חלקם לוקחים עמלה קבועה וחלקם מעדיפים עמלה מבוססת אחוזים. חשוב להבין איך יועץ שלך יתוגמל ואיך זה עשוי להשפיע על הייעוץ שהם מספקים לך. יועץ שגובה תשלום קבוע עשוי להיות אובייקטיבי יותר בייעוץ שלו, אבל כמובן שזה לא מבטיח שהוא בהכרח יצליח לחסוך לכם יותר כסף ממה שמתחרים שעובדים תמורת אחוזים יכולים לחסוך לכם.

שימו לב כמה זמין עבורכם היועץ שאתם שוקלים לעבוד איתו

רכישת דירה עלולה להיות תהליך מלחיץ שגוזל זמן רב. חשוב היועץ שלכם יהיה מסוגל לענות לכם ולבנקאי שלכם מהר ולהראות שבאמת אכפת לו מכם בתור לקוח. אם פניתם ליועץ משכנתאות והוא לא זמין בשבילכם אפילו בשלב המשא ומתן שלכם מולו, אל תצפו שהוא יהיה זמין כשתצטרכו אותו בשלב מאוחר יותר.

לפני שאתם נגשים לבחירת יועץ משכנתאות, תוודאו שאתם מבינים מה באמת תפקידו בכוח

תהליך לקיחת משכנתא דורש מעורבות גבוהה הן שלכם והן של יועץ המשכנתאות. חשוב להבין את תפקידו של היועץ בתהליך ומה ניתן לצפות ממנו לאורך כל התהליך. בגלל שמדובר בתהליך שאתם לא מתמצאים בו (ובגלל זה פונים מלכתחילה אל יועץ בחום הזה), חפשו יועצים שקופים לגבי תפקידם, שיכולים ומוכנים להציע הכוונה בכל שלב בתהליך.

בחרו יועץ שאתם מרגישים בנוח לעבוד איתו

עם כל הכבוד למספרים ובלי להמעיט בערכם, חשוב לזכור שבסופו של דבר, חשוב מאוד לבחור יועץ משכנתאות שאתם מרגישים בנוח לעבוד איתו. חפשו יועצים ידידותיים, מקצועיים ובעלי כישורי תקשורת טובים. יועץ שגורמים לכם להרגיש בנוח ובטוח לאורך כל התהליך יכול לעזור להפוך את חווית לקיחת המשכנתא לתהליך הרבה יותר קל וזורם והיכולת שלהם לתקשר טוב עם הפקידים בבנק יכולה לעזור להשיג תנאים טובים יותר.

לסיכום, בחירת יועץ משכנתאות היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על עתידכם הכלכלי. תתייחסו אליה ברצינות ותשקיעו מאמץ במציאת מומחה שיתייחס אל תנאי המשכנתא שלכם באותה רמת דאגה ואכפתיות שבה היה מתייחס למשכנתא שהוא לוקח בעצמו!

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min