מתי כדאי להגיש קורות חיים באנגלית בחיפוש עבודה

מחפשים את המשרה הבאה שלכם? שלב מרכזי בחיפוש עבודה הוא הגשת קורות חיים. המטרה היא כמובן להגיע לראיון עבודה ולעבור אותו בהצלחה, אבל זה קורה רק לאחר מכן. ללא קורות חיים מוצלחים, אף אחד לא יקבל זימון לריאיון. ומסתבר שלא מספיק רק לדעת להתנסח או להפיק קורות חיים מעוצבים בצורה נאה. לפעמים, עולה השאלה האם בעצם קורות חיים בעברית לא יהיו מספקים. לפעמים, כדאי ורצוי להגיש אותם בשפה הגלובלית, הבין לאומית – אנגלית.

עברי דבר עברית? לא בהייטק

אנו מכבדים, מוקירים ואוהבים את השפה העברית. זו שפה מיוחדת, עשירה, חיה ותוססת. אבל צריך להודות שיש דברים שעובדים טוב רק באנגלית. לדוגמא, שפות תכנות. יש המון שפות תכנות בעולם, אבל יש משהו אחד משותף לכולן. כל אחת ואחת מהן דוברות אנגלית. לכן, כל מי שרוצה להשתלב בענף ההייטק או להשיג תפקיד בסטארט אפ כזה או אחר, צריך שליטה טכנולוגית בלתי מבוטלת וגם שליטה באנגלית. אז אם נסכם, עבור תפקיד בהייטק – קורות חיים באנגלית הם הדבר הרצוי. ועל מנת להתרשם איך זה נעשה, אתם מוזמנים לקריאת קורות חיים באנגלית לדוגמא. אחר כך, תיטיבו להצליח עם כתיבת קורות החיים שלכם.

להתקבל לעבודה בחברה גלובלית

אנו יוצאים מנקות הנחה שאם אתם מחפשים עבודה בחו”ל, ברור לכם שקורות חיים בעברית לא יעזרו יותר מדי. אבל האמת היא שבישראל פועלות כיום לא מעט חברות גלובליות. אלה חברות שלפעמים המטה שלהן נמצא בקצה השני של העולם. אלה חברות שגם אם ההנהלה שלהן בישראל, חלק מרכזי מהפעילות שלהן נמצא בחו”ל. וכמעט תמיד או לפחות לעיתים קרובות, התקשורת בתוך החברה, בין נציגים ממדינות שונות, תיעשה באנגלית.  אז אם אתם מחפשים משרה בחברה גדולה או ניגשים לאתר jobzone כדי לראות אילו משרות חמות תוכלו למצוא, אל תשכחו את המסר הבא. בחברה גלובלית, יצפו מכם לשלוט בצורה טובה באנגלית. זה לא משנה אם אתם אנשי מכירות, מועמדים לתפקידי ניהול, אנשי כספים או אנשי פיתוח, בשליחת קורות חיים באנגלית אתם מעבירים מסר ברור. אתם מודיעים למגייס או למגייסת, שעם אנגלית אתם מסתדרים מצוין.

שימו לב לאתר החברה

וכעת, יש לנו טיפ נוסף, שיעזור לכם לדעת מתי לפניכם משרה שכדאי לפנות עבורה עם קורות חיים באנגלית. התחילו לחפש קצת מידע לגבי החברה. מידע תוכלו למצוא באתר החברה, בעמודי לינקדאין או ברשתות חברתיות אחרות. אם תמצאו שאתר החברה הינו באנגלית או שהוא דו לשוני או רב לשוני, בהחלט תרוויחו נקודות בכך שתשלחו קורות חיים באנגלית. ומתי לא צריך קו”ח באנגלית או שזה אפילו ייראה מוזר? כאשר פונים לחברה ישראלית מובהקת, כאשר פונים לעסק קטן או לגוף ממשלתי או ציבורי.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min