טיפים לחישוב הוצאות מבלי להסתבך

עם התקדמותה של הטכנולוגיה והמצאת מגוון רחב של אפשרויות ושיטות לימוד בנושאים חשבוניים לעיתים קרובות נדמה שכבר אין צורך יותר במחשבון המסורתי. בפועל אין המצב כך ואנשים רבים לא רק שממשיכים לעשות שימוש במחשבונים אלה אלא שהם אפילו עושים בהם שימוש מורכב ומגוון יותר מאשר רק תרגילי חשבון שמיועדים לצרכים שונים. דבר נוסף שמשפיע על הצורך של אנשים בחישובים מתמטיים שונים קשור לחיי היומיום ולכל מה שעושים כחלק בלתי נפרד מהשגרה – הבנה של תלוש השכר, אימוץ עקרונות של התנהלות כלכלית נכונה וכמובן חישוב של סל קניות או תשלום מיסים. את כל אלה מורכב או מאתגר לבצע בראש לבד ולכן עדיף ונוח הרבה יותר לעשות שימוש במחשבונים מקוונים שנותנים את התוצאה או הפתרון מהר וכך מאפשרים להמשיך עם חישובים מורכבים שנדרשים מפעם לפעם.

התרומה של חישובים מהירים ומדויקים לשגרת היומיום

כאמור – כל הזמן צריך לבצע חישובים חשובים וגם אם אין זה פשוט – בזכות אתרים כמו מחשבון בקליק אפשר לפחות להבין את המשמעות החלקית של מספרים ותוצאות, זאת עד שנפגשים על אנשי מקצוע מעולם החשבונאות ומקבלים תשובות ברורות וחד משמעיות, או כאלה שמסייעים בהבנת המשמעות של התוצאה על השאלה המדוברת. יש מי שיהיה חשוב לו להבין נושאים כמו נקודות זיכוי של מס הכנסה, יש מי שחישובי מע”מ יהיו קריטיים עבורו ויש מי שיעדיף להיות מדויק ולחשב תרגילים ולא להסתפק רק באומדן גס או כללי. בימים שבהם יש שיח ציבורי רחב על יוקר המחייה הרי שלאנשים חשוב לדעת בדיוק מה המחיר שהם עומדים לשלם עבור שירותים או מוצרים כאלה ואחרים וחשוב להם לדעת איך הוצאה או הכנסה ישפיעו להם על חשבון הבנק. מכאן שהשימוש במחשבונים לא הולך להיעלם בקרוב. 

להשתמש במחשבונים בתבונה

גם עם מחשבונים מקוונים חשוב מאד לשים לב שהם מעודכנים ושניתן בהן מידע נכון וקונקרטי. גובה השווי של נקודות זיכוי במס הכנסה, למשל, משתנה מעת לעת וחשוב לוודא שהשווי המופיע במחשבון הוא הנכון והמעודכן. גובה המע”מ גם הוא מדי פעם משתנה על פי החלטות כאלה ואחרות של הממשלה ולכן לפני שבוחנים מחירים של מוצרים או מחשבים סל קניות – יש לוודא ששיעור המע”מ במחשבון מעודכן ונכון. כיום אפשר למצוא גם מחשבונים שיש להם אפשרויות של שימוש בפונקציות מורכבות מעולמות החשבון, ההנדסה ואפילו הטריגונומטריה והם הופכים את השימוש בחישובים ידניים למיותר ולא דרוש. זו הדרך להתקדם עם רשת האינטרנט ולא להישאר תקועים במקום. אין סיבה שהטכנולוגיה לא תסייע לקדם את חיי היומיום ומומלץ לאפשר לה להיכנס לתחומי שגרה שונים ולשפר אותם.

אהבתם? שתפו עם חברים!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיעזרו לך לעשות עוד כסף

רוצה פריצת דרך כלכלית?
אני מזמין אותך לקבל “שיחת ייעוץ ובהירות” ( ב ZOOM)  ללא עלות 
ליצירת פריצת דרך כלכלית 
עם מנטור של תכנית סוד הכסף

icon-05-min